8 порад, фотографам-новачкам, щодо зйомки спортивних кадрів

8 порад, фотографам-новачкам, щодо зйомки спортивних кадрів

Ви збираєтеся навчитися знімати спортивні події краще і створювати ефектні кадри? Спортивна фотографія надає вам безліч можливостей для зйомки драматичних і яскравих образів, які залишаться з вами на все життя. Жодна інша середа не надасть вам стільки дії, стільки насичених відтінків і унікальних можливостей для зйомки.

Кроки та рекомендації, що розглядаються в цьому уроці, охоплюють широкий спектр питань – від підбору значення витримки до перевірки того, чи не пропустили ви важливий момент.

Слідуючи цим 8 порадам, ви зможете істотно вдосконалити ваші фотографії, які змусять всіх друзів вам заздрити. Ключовий момент, крім цих восьми порад, – не припиняти знімати! Практика веде до досконалості, забезпечуючи вам твердість руки і готовність до моменту початку великої гри.

зйомки

1. Будьте готові використовувати високі ISO

Збираєтеся зняти ідеальний кадр, але освітлення залишає бажати кращого? Намагаєтеся зупинити рух на невеликій грі ліги і потребуєте більш короткій витримці? Збільшення ISO на вашій камері дозволить вам фотографувати на короткій витримці, надаючи вам більше шансів отримати ваш ідеальний кадр.

Професійні спортивні фотографи використовують витримку близько 1/1000 секунди, щоб зупинити рух.Протягом дня це просто. Проте вночі вам може знадобитися більше значення розкриття діафрагми, ніж те, на яке здатний ваш об’єктив. Як компромісне рішення, збільште ISO (те, що раніше називалося film speed) на вашій камері. Це дозволить апарату розпізнавати більше світла.

Отже, наскільки високі значення вам потрібні? Якщо ви знімаєте на останні і кращі камери, такі як Nikon D700 або Canon 5d Mark II, ви можете використовувати значення ISO аж до максимального рівня (3200 ISO), і ваші зображення все одно будуть виглядати добре. У минулому, підвищення значень ISO означало більше шуму на фотографіях. Однак з новітніми системами фотографії виглядають чудово при будь-яких значеннях.

З урахуванням вищесказаного, я зазвичай знімаю на 1600 ISO. Це є золотою серединою між 800 ISO і 3200 ISO і дозволяє мені фотографувати спортивні заходи на набагато більш коротких витримках.

Залежно від можливостей камери, ви також, можливо, захочете спробувати використовувати Auto ISO, щоб дозволити вашій камері автоматично вибирати краще значення ISO за вас. У цієї функції є одна унікальна особливість: автоматична система не змінює ISO на повний крок, наприклад, c 400 ISO до 800 ISO, замість цього вона може змінити значення з 200 ISO на 210 ISO. Візьміть на замітку цю настройку, якщо ви тільки починаєте працювати з установками ISO для поліпшення нічної зйомки.

зйомки

2. Спробуйте щось нове

Всі спортивні кадри не повинні виглядати однаково. Кілька років тому, фотографи з маленького американського журналу вирішили спробувати щось нове для освітлення футбольних матчів. Замість зйомки на рівні очей, вони лягали так низько на землю в очковій зоні (end zone), як тільки могли, з ширококутним об’єктивом. Що ж це зробило з їх зображеннями? Це забезпечило їм новий кут зору, щоб допомогти розповісти історію. Ви запитаєте, хто були ці люди? Фотографи Sports Illustrated. Тепер всі так роблять.

Під час зйомки будьте оригінальні і спробуйте що-небудь незвичайне. На кожному заході, який я висвітлюю, я намагаюся знайти якомога більше нових підходів. Я головним чином працюю як професійний фотограф у мотоспорті, знімаючи в основному NASCAR, але на кожному заході нова ситуація. Це дозволяє мені спробувати нові фони, нові кути, нові положення для зйомки.

Вам не обов’язково знімати професійний спорт, щоб пробувати щось нове. Навіть коли я фотографував футбольні матчі в середній школі, я завжди перебував у пошуку нових кутів і ідей.

Намагаючись створити щось інше, ви дозволяєте вашій творчій складовій розквітнути і створити те, що не знімав ніхто до вас. На картинці нижче я фотографував через лобове скло гоночного автомобіля і зловив водія, котрий готувався вийти на трек.

зйомки

3. Не забувайте про оточення

Це може прозвучати як нісенітниця, але не забудьте про вашому оточенні. Чи буде це стадіон, повний тріумфуючих фанатів, або пікнік на капоті пікапа (англ. «Tailgating») поруч зі стадіоном, – оточення надає вам унікальні можливості зловити в кадр дух гри, не знімаючи самої дії.

До початку матчу, «тейлгейтінг» – відмінне місце для зйомки справжніх фанатів перед грою.

До старту баскетбольної гри, сторона суддів – також гарне місце для зйомки кадрів, що відображають дух команди.

Навіть після того, як гра почалася, не забувайте про оточення. Якщо у вас є широкоугольник, наприклад, 10,5 мм або 14 мм, заберіться так високо, як зможете, і сфотографуйте загальний вигляд стадіону, заповненого тріумфуючими фанатами.

зйомки

4. Приготуйте ремінь для обладнання або фотосумку

Завжди дивувалися, чому спортивні фотографи носять із собою так багато обладнання? Це тому, що ми хочемо розгойдати м’язи, поки гуляємо.

Крім жартів, коли ви знаходитесь на бічних лініях або в самій гущі подій, важко буде бігти кудись до вашої сумці і міняти апаратуру. Багато спортивних фотографів використовують одну з трьох речей для перенесення устаткування, коли працюють на бічній лінії: поясну сумку, систему ременів або фотожилет.

Фотожилети були класною штукою кілька років тому (у мене був такий), але зараз вони непрактичні, враховуючи кількість об’єктивів, які вам потрібно мати при собі в зоні швидкого доступу. Я віддаю перевагу у використанні системи поясних ременів. У цій системі у мене є 6 кобур, які можуть бути використані в будь-який момент часу, від великих кобур для об’єктивів до однієї, призначеної спеціально для спалаху.

Ця система дозволяє мені швидко міняти об’єктиви і зберігати всі мої карти пам’яті в одному надійному місці. На бічних лініях це дозволяє мені залишатися в стані готовності до дії з набором лінз, і, оскільки кожна кобура має захисне покриття, також забезпечує безпеку обладнання під час дощу в умовах зйомки спортивних заходів на відкритому повітрі.

Деякі компанії пропонують спеціальні сумки для спортивних фотографів.
Ключовий момент у виборі хорошої системи – знайти ту, яка зручна для вас і підходить для вирішення ваших специфічних завдань. Відвідайте місцевий фотомагазин, спробуйте різні варіанти, і подивіться, що спрацює найкраще.

зйомки

5. Довгі скла далеко підуть

Зйомка ідеального кадру в спорті зводиться до відносно небагатьом речам. Один з найбільш важливих моментів – скло. Спортивна фотографія, на відміну від будь-якого іншого виду зйомки, іноді вимагає самого великогабаритного і найдорожчого обладнання з наявних на ринку. Це дозволить вам знімати з будь-якої точки всередині і навколо стадіону, включаючи очкову зону в американському футболі, створюючи прекрасні знімки.

Я кажу все це з однієї простої причини. Як ми згадували раніше, камери зараз можуть творити дива з високими настройками ISO. Це дозволяє людям використовувати більш повільні об’єктиви для зйомки спорту, такі як f / 4.
Коли ви шукаєте гарне скло для спортивної фотографії, розгляньте наступні фактори:

  • Беріть телеоб’єктиви з фокусною відстанню 300 мм або 400 мм, якщо ви можете собі їх дозволити. Якщо ні – візьміть 70-200 мм.
  • Вибирайте об’єктиви з діафрагмовим числом f / 2.8 або f / 4. Постарайтеся підібрати такий, і біжіть від значення f / 5.6, як від чуми.
  • Зазвичай, чим більше і важче об’єктив, тим він кращий.
  • Переконайтеся, що на об’єктиві є гніздо під штатив.
  • Шукайте об’єктиви, що пройшли перевірку часом: це причина, по якій Nikon і Canon рідко змінюють свою лінійку об’єктивів.

Купівля гарного скла – це не те ж саме, що покупка нової «тушки». Добре скло прослужить вам, принаймні, 10 років при належному догляді і обслуговуванні.

зйомки

6. Давайте без «чімпа», будь ласка.

Кожен спортивний фотограф страждає «чімпінгом» (калька з англ. «Chimping»). Якщо ви не знайомі з терміном, це визначення все прояснить.

По суті, чімпінг – це коли ви перевіряєте кожен кадр на РК-дисплеї негайно після зйомки. Чому це погано? Це відволікає вас від дії, тому вся ваша увага сконцентрована на камері. Це погано з двох причин: (1) ви можете отримати травму, і (2) ви можете втратити хороший кадр.

Коли ви так робите, ви відводите погляд від поля і дії. Якщо ви знімаєте футбол, вас запросто можуть збити на бічній лінії, поки вашу увагу зайнято іншим.

Для перегляду ваших фотографій є свій час і місце. Під час спортивних заходів, після клацання затвора немає другого шансу. Переходьте до наступної гри.

зйомки

7. Використовуйте довгу витримку

Довгу витримку? Раніше я використовував 1/1000 секунди, щоб зафіксувати дію і зупинити його …

Намагаючись створити щось нове і цікаве, ви можете іноді пробувати використовувати різні витримки. Якщо ви знімайте бейсбол і хочете відобразити удар у вигляді ідеального силуету, я не пропоную вам знімати на 1/60 секунди. Але якщо вам хочеться отримати кадр з класним розмитим фоном, це працює прекрасно.

Багато професійних фотографів з Getty Images і Reuters використовують цю техніку, щоб привнести в свої зображення енергію і створити розкіш, що виглядає як чистий фон. Зйомка на 1/100 або на 1/80 секунди дозволить зробити так, щоб гравець був у фокусі, в той час як фон – дуже сильно і ефектно розмитий.

зйомки

8. Уникайте використання спалаху

Під час зйомки професійних чи учнівських змагань, зйомка зі спалахом суворо заборонено. Спалах може відвернути гравців і звести з розуму тренерів. Є кілька винятків, включаючи баскетбол і спортивні заходи в приміщенні, але спалахи на камері зазвичай використовувати не можна.

Для заходів у приміщенні школи зазвичай мають дуже потужні спалахи (або строби), встановлені на балках залу і забезпечують ідеальну кількість світла, що потрапляє на ігрове поле. Ці спалахи можна синхронізувати з вашою камерою за допомогою Pocket Wizard.

Коли ви знімаєте на відкритому повітрі, наприклад, футбол або бейсбол, ви ніколи не повинні використовувати спалах на камері. Саме тому настройки ISO так важливі.
Якщо ви знімаєте захід місцевого масштабу, або подія більш низького рівня, наприклад, шкільний турнір з футболу, спалах зазвичай прийнятна. Я завжди спочатку спілкуюся з тренерами або шкільним директором по спорту, щоб переконатися, що робота спалахів нікому не завадить.

Сподіватимемось що ці поради допоможуть вам зробити ваші зйомки приємними, а кадри ще більш вдалими.

зйомки
Джерело: photography.tutsplus.com
Україна Новини Ця новина базується на даних з публічних джерел та систематизована редакторами сайту громадянської журналістики.