Активісти рівненського Майдану: Верховна Рада вже не здатна щось змінити

Активісти рівненського Майдану: Верховна Рада вже не здатна щось змінити

Останні засідання сесії Верховної Ради України показали, що чекати кардинальних змін від наших народних обранців не варто.

Адже Парламент максимум на що здатен – це поступитися у чомусь дрібному, щоб відтягнути час. Таку думку часто можна почути у коментарях опозиційних народних та місцевих депутатів. Відтак сайт «ВСЕ» вирішив поцікавитися у рівненських активістів та учасників Майдану, чи вірять вони у те, що український Парламент ще в змозі щось вирішити та змінити, і, що власне робити далі. Що з цього вийшло читайте у матеріалі.

Віталій Примак: “Зараз влада просто відтягує час”

– Зараз Верховна Рада не спроможна показати нормальний результат, тому я думаю, що найближчим часом нічого у парламенті не вирішиться. Адже для того, щоб вирішити це питання у глобальному плані потрібно щонайменше два – три місяці, а то й до півроку.

Окрім того, Парламент може щось змінити лише у випадку, якщо опозиція буде щось робити – йтиме на переговори, можливо, на певні поступки або ж тиснутиме на владу. Проте, на мою думку, все ж таки потрібно, щоб була більшість у Верховній Раді, яка буде спроможною змінити Україну з авторитарної держави на парламентсько-президентську. Адже зараз склалася така ситуація, що в країні все у ручному режимі вирішує Янукович, так не може бути далі.

Наразі те, що робить влада – це просто відтягування часу, напевне, з метою, що це призведе до того, що Майдан розійдеться. Але опозиція не має дати Майдану розійтися, допоки наша основна мета не буде досягнута, тобто, поки не внесуться зміни до Конституції.

Щодо Рівненщини, то ми, навіть, не планували, що людина з Майдану стане головою облради. Зараз це сталося. Адже це дасть можливість ініціювати включити до порядку денного питання Майдану. Окрім того, сама процедура скликання сесії не займатиме стільки часу, не потрібно буде шукати Юрія Кічатого, Михайла Кривка.

Наступним нашим кроком має бути люстрація тих, хто крав та обманював. А також варто зробити все, щоб на наступних виборах завести у раду нових, молодих людей, а депутати-старожили хай йдуть на пенсію.»

Ярослав Гранітний: “Верховна Рада може вирішити лише, те що вигідно”

– На мою думку, зараз депутати Верховної ради можуть вирішити лише те, що їм вигідно, а так нічого більше. Все, що ми можемо, то висловлювати свою думку і вимагати призупинення дій, які ми бачимо зараз. І не просто висловлювати свою думку, а вимагати дотримання законів та Конституції, чого немає. Хай депутати місцевих рад, опозиціонери пишуть звернення до Верховної Ради, керівництва країни і долучаються до вирішення цього питання. Хай опозиційні народні депутати впливають на цей процес.

Щодо Рівного, оскільки обласна рада прийняла рішення про рекомендацію створення
муніципальної міліції, то ми з усіх сил намагатимемося це зробити. Адже правоохоронні органи вже втратили довіру до себе. Тому зараз треба незаплямовані загони, які діятимуть чесно. У найближчих два-три тижні ми пропишемо статут і надіюся, що на наступній сесії обласної ради створення муніципальної міліції затвердять.»

Андрій Логащук: “Наше завдання – встановити законні правила гри”

– Я думаю, що зараз всі рішення Верховної Ради будуть спрямовані на встановлення певного балансу між владою та опозицією, який протримається до президентських виборів. Тоді почнеться друга хвиля обурення та протестів народу. Також не виключені міжособистісні війни між опозиційними кандидатами під час виборчих перегонів.

Щодо Майдану, то зараз він має працювати точково по кожному конкретному чиновнику, депутату, правоохоронцю, який порушив закон. І впродовж року кожна людина, яка порушила закон і перебуває не на своєму місці немає більше потрапити до влади. Наше завдання зараз встановити чесні, законні правила гри і зробити так, щоб їх дотримувалися усі. Для цього ми проводитимемо інформаційні кампанії, застосовуватиме методи впливу через громадськість та правоохоронні органи.

Сам ж Майдан стоятиме допоки його основні вимоги не будуть виконані, тобто до відставки Януковича. І не важливо чи це станеться зараз, чи він дотягне до виборів – Майдан наполягатиме на своєму. І, навіть, якщо фізично Майдан розійдеться, то цей рух не зникне і виконуватиме свої функції. Хоча спілкуючись зараз з рівнянами, які виходять на Майдан я розумію, що вони звідти не підуть і при потребі стоятимуть і рік.»

Дмитро Сільман: “Вносити зміни до законів потрібно так, щоб вертикаль влади сама по собі руйнувалась”

– Я вважаю, що допоки є можливість знайти консенсус в правовому полі – це потрібно робити. Відверто кажучи, що на компроміси та перемовини з владою можна йти на умові, що буде забезпечений коридор до літака Януковича. Але зараз ми бачимо, що поки що народ, напевне, до цього не зовсім готовий. Адже Янукович розуміє, що якщо до нього прийдуть, то іншого виходу як піти у нього не буде.

Тому зараз, те що ми реально можемо зробити – це однозначно вимагати внесення змін до законів, які суперечать один одному. Адже там нюанси, які можна вирішити внісши певні правки таким чином, що вертикаль влади сама по собі руйнуватиметься. Адже представницькі органи мають право делегувати повноваження, тобто, це не обов’язок, збільшувати або зменшувати їх, а контролювати цей процес має громада. Також громада в особі депутатів має мати право користуватися майном тої самої обласної ради, вводити нові посади до представницьких органів.

На мою думку, порозуміння можна знайти лише шляхом зміни законодавства в плані посилення ролі територіальних громад. Окрім того, варто делегувати повноваження на місцях фаховим людям у тій чи іншій галузі, які працюватимуть на благо громади.

Щодо порушників, які зараз при владі, то потрібно фіксувати факти їх нечесних дій і кожну окрему людину притягувати до відповідальності. Також має бути можливість відкликання таких чиновників і депутатів.»

Юрій Журавель: “Україна втратила 10 років”

– Я думаю, що зараз Верховна Рада нічого вже не вирішить і людям потрібно вимагати її відставки, адже не варто чекати допоки вони сама «згниє». Зараз йде мова про повернення до Конституції 2004 року і в мене виникає цілком логічне питання, якщо це потрібно робити, значить останні 10 років життя в Україні пройшли “вхолосту”. Так навіщо ми «кормили» депутатів? Тому зараз однозначно потрібно вимагати змін.

Святослав Клічук: “Потрібно забрати у Януковича можливість одноосібно керувати країною”

– На жаль, регіонали владу просто так не віддадуть. Тому в Парламенті може вирішитись ситуацію, але тільки з активною підтримкою Майдану. Що робити далі? Я прихильник повернення до Конституції 2004 року, переформатування більшості, і, як наслідок, новий коаліційний уряд. Адже дуже важливо забрати в Януковича можливость одноосібно керувати, унеможливити в короткостроковій перспективі репресії проти активістів, а в довгостроковій – масові фальсифікації на президентських виборах. Це все потрібно зробити максимум впродовж найближчих кількох тижнів. Якщо ні – тоді дострокові президентські вибори залишаються єдиним виходом з кризи.

Україна Новини Ця новина базується на даних з публічних джерел та систематизована редакторами сайту громадянської журналістики.