Чи причетний Муляренко до тендерних маніпуляцій з будівництвом школи на Рівненщині?

Чи причетний Муляренко до тендерних маніпуляцій з будівництвом школи на Рівненщині?

Публічні закупівлі, або ж тендери, покликані забезпечити максимально ефективне витрачання коштів платників податків. Для цього мають бути забезпечені рівні умови для конкуренції різних учасників. На прикладі закупівлі ремонту Великомежиріцької школи бачимо як дискримінація може призводити до втрат сотень тисяч гривень. Цікаво, що в цій закупівлі помічений батько одного з наших високопосадовців.

Великомежирицький НВК двічі оголошувала тендер на закупівлю ремонту даху приміщення школи. Проте, спочатку втрутилася Служба безпеки України й тендер було скасовано, а потім відкинувши дешевші пропозиції незаконно було віддано перемогу фірмі з найдорожчою пропозицією. Усе це видно, завдяки принципу роботи Prozorro– усі бачать усе. На жаль, Прозорро це лише програма, а користуються нею живі люди, які дивляться на тендери дещо по-своєму.

Про ремонт даху НВК в Корецькому районі у цьому матеріалі.

Перший тендер

У квітні цього року Великомежиріцький НВК “Школа І ступеня – гімназія” оголосили тендер на капітальний ремонт даху школи. Очікувана вартість робіт становила понад 2, 3 млн. грн. На тендер подали свої пропозиції 2 учасники – ФОП Валерій Вознюк та ТОВ «Апартменс Сільвер».

Як бачимо, на аукціоні з ціною майже на 400 тис. грн дешевшою переміг ФОП Вознюк. Але тендерний комітет відхилив його пропозицію через претензії до документації, а перемогу віддав ТОВ “Апартментс Сільвер”, закривши очі на недоліки в їх пропозиції. ФОП Валерій Вознюк з таким рішенням був не згоден, але нічого довести не зміг. Ба більше, виявляється закупівлю в Прозорро моніторили і працівники СБУ, які побачили й вказали Замовнику (школі) на незаконність визнання фірми переможцем.

Тендерний комітет Великомежиріцької НВК, від гріха подалі закупівлю скасував, і оголосив нову, 21 травня 2018 року.

Другий тендер

На повторний тендер «прийшли» уже три Учасники – два підприємці та вкотре фірма «Апартменс Сільвер». Підприємці на аукціоні запропонували нижчі ціни, але школі це виявилось не потрібним, їх пропозиції знову було відхилено через невідповідність їх вимогам замовника. Натомість подібні ж недоліки у «Апартамент Сільвер» знову «не помітили». Цього разу промовчали, очевидно, і працівники СБУ.

Валерія Вознюка та Віктора Давидюка відкинули через однакові причини. Ніби-то учасники не надали ряд необхідних документів:

  1. Відсутній Дозвіл на виконання висотних робіт, де субпідрядник не залучається.
  2. Відсутня довідка про наявність працівників відповідної кваліфікації згідно Додатку № 7.
  3. Відсутні відомості про виконання аналогічних договорів щодо предмету закупівлі згідно Додатку № 6.
  4. Відсутня довідка про відсутність заборгованості по сплаті відсотків за кредитами.
  5. Відсутній дозвіл на виконання робіт із вогнезахисту, субпідрядник так само не залучається.
  6. Відсутня копія паспорту та ідентифікаційного номеру.
  7. Копії документів не завірені згідно вимогам тендерної документації.

Проте, і в пропозиції “АпартментСільвер”, на думку активістів з громадської ініціативи «За чесний тендер» були подібні недоліки, і їх пропозицію теж, згідно з законом, необхідно було відхиляти.

За словами керівника громадської ініціативи Святослава Клічука, тендерний комітет не повинен допускати дискримінації учасників, тому мав би відхилити усі пропозиції, але чомусь помилок найдорожчої фірми не побачив. У неї, зокрема, були неналежним чином завірені копії документів одного з субпідрядників.

Такої ж думки учасник двох тендерів підприємець Валерій Вознюк:

“Не маю більше сили брати участь в тендерах. Вважаю, що у всьому винні “відкати” та корупція. Я нікому нічого не давав і тому зі мною так поступили. Та ще й до того я витратив масу грошей на це. Вони навіть не відкривали мої дані, бо всі документи були, а вони пишуть – нема ліцензії” – коментує ПП Валерій Вознюк.

“АпартменсСільвер” і Муляренко

У травні ц.р. у фірмі «Апартменс Сільвер», згідно з реєстром юридичних осіб,  з’явився новий засновник – Олег Грищук. Саме він, як приватний підприємець, часто отримує до тендерні замовлення на роботи, особливо у відділі освіти Дубенської РДА.

Директором є Олександр Ревюк. Він займається постачанням деревини і зазвичай лише в Острозькому районі.

Статутний капітал, товариства “Апартменс Сільвер“, що планує виконувати робіт на 2 мільйони гривень – становить всього 1000 грн. Проте, після зміни керівництва фірми – справи пішли вгору. Прихильність дубенських та й не тільки освітян дозволили освоювати бюджетні кошти:

Однак, очевидно, не маючи можливості самостійно виконати усі взяті на себе зобов’язання компанія для своїх робіт залучає субпідрядників. Тобто перемагає тендер, а далі наймає ще одну фірму яка виконуватиме певні роботи. Це стає зрозумілим з фінансового звіту поданим ТОВ Апартментс Сільвер для участі в тендері. Згідно з цим документом на фірмі не працює жоден працівник.

Такі фірми зазвичай називають «прокладками». Очільник фірми почав ігнорувати наші дзвінки, після того як вдалось пояснити, що журналістка просить прокоментувати дані документи.

В тендері на ремонт Великомежирицького НВК теж частину робіт також виконуватимуть субпідрядники. Одним з таких є батько голови Рівненської ОДА – Віталій Муляренко. Всі роботи з вогнезахисту виконуватиме саме він. У тендерній пропозиції по роботах у Великомежирицькому НВК саме документи субпідрядника В.Муляренка були оформлені не у відповідності з вимогами замовника. На це звернули увагу активісти ГО “За чесний тендер” й  звернулися до Державної аудиторської служби. Там це підтвердили. В школі на два звернення активістів не відповіли.

Чи повпливало прізвище субпідрядника на рішення тендерного комітету достеменно невідомо, але факт дискримінації при оцінці пропозицій різних учасників, який призвів до перевитрат бюджетних коштів, на лице. Дізнатись чи лобіює впливовий син, очільник Рівненської ОДА Олексій Муляренко тендери де є субпідрядник тато – нам не вдалось. Телефон та повідомлення він проігнорував.

Однак у Великомежирицькому НВК вважають, що тендер успішний, адже дорожча пропозиція перемогла.

“Навіть якщо взяти цінову пропозицію, я не розумію як можна так знизити ціну при теперішній вартості. Якщо конкуренти так хочуть знизити ціну то виникає питання:  що то будуть за матеріал, а по друге стає очевидним що вони будуть іти на коригування проекту. Тому ми не виграємо, у питанні грошей, бо кошти підуть ті самі. Просто коригування проекту буде коштувати значно більше в інших” – коментує замовниця тендеру Великомежирицького НВК Лариса Михальчук.

За словами активістів ініціативи «За чесний тендер»  така позиція Замовника зайвий раз підтверджує, що їх не цікавить економія бюджетних коштів, вони свідомо йшли на дискримінацію учасників, і тут повинні втрутитися контролюючі та правоохоронні органи. Адже йдеться не лише про втрату близько 260 тис.грн. на такому невеличкому тендері, а ще й про підрив довіри серед бізнесу щодо публічних закупівель. Така довіра, точніше її відсутність, для усіх нас коштує дуже дорого.

Автор: Ольга Ферар

Матеріал підготовлено в рамках проекту «Сприяння прозорості влади у Західній Україні», що реалізовується ГО «Рівненський центр «Соціальне партнерство», за фінансової підтримки фонду NED.

Україна Новини Ця новина базується на даних з публічних джерел та систематизована редакторами сайту громадянської журналістики.