Дитина взимку – як доглядати за ніжною шкірою малюка

Дитина взимку – як доглядати за ніжною шкірою малюка

У зимовий період спостерігається найбільша різниця між температурою в приміщеннях і на вулиці. Теплий одяг захищає тіло дитини в холодну погоду, але шкіра його обличчя нічим не захищена. Сухе й холодне повітря також шкодить шкірі малюка. Тут ви можете прочитати про те, як правильно доглядати за шкірою дитини взимку і як запобігти її пересихання.

Джерело: poradu.pp.ua

Дитина взимку: ретельний догляд

Зимове морозне повітря виснажує нашу шкіру, а при поверненні в приміщення сухе нагріте повітря змушує шкіру виділяти піт. Результатом постійної зміни температур можуть з’явитися почервоніння та сухість шкіри. Такі прояви стають особливо помітні на обличчі, оскільки шкіра обличчя не захищена одягом. Щоб запобігти роздратування шкіри від морозу і вітру, необхідно забезпечити їй особливий інтенсивний догляд. Не менш важливо звернути увагу на те, щоб дитина випивала взимку достатню кількість рідини – це також буде позитивно впливати на стан її шкіри. Крім того, збільшити вологість повітря в приміщенні можна, поклавши мокрий рушник на батареї центрального опалення. У холодну пору року не рекомендується приймати дуже гарячі ванни, оскільки вони теж сушать шкіру.

Дитина взимку: спеціальні вимоги

У дітей шкірні покриви поки ще дуже вразливі. Відбувається це, в першу чергу, через те, що у немовлят і маленьких дітей сальні залози функціонують ще не в повну силу і не можуть створити на поверхні шкіри “захисну оболонку”. Тому тонка ніжна шкіра малюка дуже чутлива до холоду, вітру, тепла і різких коливань температури. Оскільки дитина взимку дуже часто стикається з різними змінами, що відбуваються в навколишньому середовищі, важливо забезпечити шкірі малюка належний догляд і додаткове харчування.

Дитина взимку: як доглядати за шкірою

Дитина взимку схильна до сухості шкіри через швидку втрату вологи. Як наслідок, на дитячій шкірі рук і обличчя часто з’являються “Ципко” – почервоніння і лущення, а губи запалюються і тріскаються. Допоможуть вирішити проблему жирні захисні креми.

На губах немає сальних залоз, тому вони не мають природної захисної плівки і швидко обвітрюються на морозі і вітрі (особливо, якщо малюк часто їх облизує). Необхідно регулярно доглядати за губами, змащуючи їх спеціальним бальзамом або гігієнічною помадою. При виборі гігієнічного засобу зверніть увагу на його склад – він не повинен містити штучних ароматизаторів, барвників або ароматизаторів.
Для ефективного захисту ніжної шкіри обличчя дитини від холоду і вітру краще використовувати крему з високим вмістом жиру. Вони утворюють захисну плівку на шкірі і роблять її стійкою до зовнішніх впливів. Від кремів на водній основі взимку краще відмовитися.
Після прогулянки слід видалити жирний крем з обличчя, оскільки в теплому приміщенні шкіра під шаром жиру може перегрітися, що призведе до появи на ній роздратування. Для цього протріть обличчя дитини чистою м’якою тканиною або серветкою. Дуже важливо при покупці крему по догляду за дитячою шкірою переконатися, що продукт виготовлений з натуральних інгредієнтів. Креми на основі рослинних масел особливо підходять для догляду за ніжною шкірою малюка. На відміну від синтетичних жирів, які залишаються на шкірі і захищають її поверхово, рослинні масла проникають в глибокі шари шкіри. Для чутливої ​​шкіри підійдуть креми, що містять ланолін (він зміцнює шкіру і утворює повітропроникний захисний шар). До речі, в сонячні зимові дні буде доцільним, якщо ви скористаєтеся дитячим сонцезахисним кремом (spf 20) і помаже ним щічки малюкові.

Дитина взимку
Джерело: kakotvet.com

Дитина взимку: прогулянки на свіжому повітрі

Невеликий морозець на вулиці не означає, що ви повинні відмовитися від прогулянок з малюком. Дитина взимку потребує великої кількості світла і чистого повітря. До того ж перепад температур прекрасно стимулює і зміцнює його імунну систему і кровообіг. Важливо при цьому одягати дитину тільки в теплому приміщенні.

Дитина взимку: в яких випадках зимові прогулянки протипоказані:

  • У перші три тижні життя немовляти.
  • Якщо температура повітря на вулиці нижче -8 ° C.
  • У туманну погоду прогулянки не рекомендуються. Туман може бути пов’язаний із забрудненням повітря і завдати шкоди дихальним шляхам дитини.
Україна Новини Ця новина базується на даних з публічних джерел та систематизована редакторами сайту громадянської журналістики.