Усі фракції Рівнеради підтримали прозоре призначення Генпрокурора

Усі фракції Рівнеради підтримали прозоре призначення Генпрокурора

За відповідне звернення до Президента та Парламенту проголосували 36 депутатів міста Рівне.

Сьогодні, 31 березня, Рівнерада підтримала ініціативу рівненських громадських організацій щодо проведення публічного обговорення кандидатури на пост Генерального прокурора та законодавчого врегулювання процесу його призначення.

Нагадаємо, що вчора було опубліковано майже аналогічне звернення громадських організацій Рівного до Президента, Генпрокуратури та Парламенту. Щоправда, вимог у цьому зверненні було більше. У зв’язку з бездіяльністю та недавньою відставкою Шокіна, а також з необхідністю розслідування корупційних скандалів та інших резонансних злочинів організації виголосили вимоги публічного обговорення, призначення незалежного генпрокурора та утворення контрольно-дисциплінарних комісій.

За схоже звернення від імені міської ради проголосувало 36 депутатів із 39 присутніх, троє не голосували. Звернення про прозоре призначення Генпрокурора підтримали усі 7 фракцій.

Таким чином депутати практично одноголосно підтримали прозоре призначення Генпрокурора, а разом із цим і свого в минулому колегу Віталія Шабуніна, який раніше був депутатом Рівнеради.

Варто нагадати, що ГПУ через суд отримала доступ до фінансової звітності та документації Центру Протидії Корупції – організації, очолювану Віталієм Шабуніним, яка проводила навчання детективів НАБУ та впродовж трьох років сприяла поверненню в бюджет коштів, зокрема через викриття схем непрозорих тендерів та через блокування іноземних рахунків чиновників часів Януковича.

Текст звернення:

З В Е Р Н Е Н Н Я

Рівненської міської ради
до Президента України та
Верховної Ради України

Ми, депутати Рівненської міської ради, занепокоєні станом виконання реформ прокуратури в Україні та діяльністю призначеного Президентом та Верховною Радою України Генерального прокурора Віктора Шокіна, кадровими рішеннями в її структурах, закритістю процесу кадрових призначень в керівному складі Генеральної прокуратури України, а фактом розслідувань Генпрокуратурою діяльності громадських інституцій, діяльність яких спрямована на боротьбу з корупцією.

На наше переконання, органи прокуратури України потребують реформування, прозорих кадрових призначень на основі професійних якостей, законної діяльності та бездоганної репутації прокурорів. Сьогодні, через два роки після трагічних подій Майдану, в Україні просто необхідно провести невідкладні та повномасштабні розслідування корупційних злочинів, в тому числі злочини в органах прокуратури, розстрілів Майдану, розкрадання державних коштів та інших злочинів проти українського народу.

Зважаючи на резонанс, який викликали в суспільстві призначення Генеральним прокурором Віктора Шокіна, його бездіяльність щодо пріоритетних розслідувань, неефективна кадрова політика в керівному складі прокуратури, відсутність реформ органів прокуратури, підрив міжнародного авторитету України внаслідок дій Генеральної прокуратури щодо громадських організацій, ми звертаємося до Президента та парламенту з вимогою публічного обговорення кандидатури нового Генерального прокурора України, а також законодавчого врегулювання для подальшого неупередженого призначення Генерального прокурора України та контролю за діяльністю органів прокуратури.

Секретар Рівненської міської ради Олексій Муляренко

Україна Новини Ця новина базується на даних з публічних джерел та систематизована редакторами сайту громадянської журналістики.