Громадські активісти та експерти Рівного проти закону №3587

Громадські активісти та експерти Рівного проти закону №3587

Сьогодні в приміщенні “Info-hub” відбулася прес-конференція, на котрій громадські активісти та експерти Рівного виступили проти закону №3587, який може обмежити право українців на мирні протести.

У прес-конференції взяли участь представники місцевих громадських організацій: Ірина Черевко (представник РМ МГО «Фундація Регіональних Ініціатив»); Олена Романова, (юрист Української Гельсінської спілки з захисту прав людини); Віталій Примак (голова ГО «Молодь Діє»).

На зустрічі  громадські активісти представили свою позицію  проти ухвалення  Законопроекту від 07.12.2015 за №3587 «Про гарантії мирних зібрань» та взагалі будь-яких спецзаконів, що регулюють мирні зібрання.

Ірина Черевко, представник РМ МГО «Фундація Регіональних Ініціатив»:

Ірина Черевко

«Ми бачимо небезпеку бюрократизації повідомного порядку проведення зібрань в Україні, що передбачає Законопроект №3587», − зазначила Ірина Черевко.

Олена Романова, юрист Української Гельсінської спілки з захисту прав людини:

Олена Романова

В цьому законі є дуже багато нюансів та суперечностей, наприклад за ті ж 48 годин, там є приписка що навіть невчасносму повідомлення воно ніби не призводить, що мирне зібрання є не законним, за винятком, і там далі іде перелік цих винятків. То навіщо тоді встановлювати цей строк, якщо це не є перепоною. Тобто, на практиці буде купа колізій, одні будуть впиратися в цю норму, що є 48 годин, а інші будуть казати, що тут є все ж таки написано, якщо воно не порушує певних умов в законі, то все таки воно має відбутися – розповідає про аналіз закону Олена Романова.  – Поліція по цьому законі буде мати можливість припиняти зібрання, якщо воно матиме ознаки насилльства, але все таки, що таке насильство там не зазначено. Цей закон є дуже сирим, відповідно питання про його прийняття не повинно стояти. Ми вважаємо, що в такому форматі його приймати точно не можна, ну і взагалі чи є потреба в спецзаконі, це теж питання.

Тобто можна вважати, що якщо на мирному зібранні будуть пристуні хоча б кілька провокаторів, або ж навіть просто це будуть здогадки про те, що вони є на заході, то це буде служити причиною до силового розгону з застосуванням сили до протестувальників.

Віталій Примак – голова громадської організації “Молодь-Діє”:

Віталій Примак

 – Спеціальний закон, який стосується мирних зібрань, це в будь якому випадку обмеження. Цими обмеженнями буде користуватись будь-яка влада. Це поставить крапку , і не дасть можливості захистити свої права та заявити про проблеми протестом. Влада отримає багато важелів, щоб заборонити до прикладу протест чи його придушити. Зокрема прийняття закону №3587 -точно дає підстави про це говорити. І наостанок, зараз питання мирних зібрань гарантуються Конституцією України. Під час Революції Гідності у Рівному заборонили протестувати біля стін ОДА, де суд спирався в більшості на безглузді документи. Зараз в більшості законопроектів які лежать у парламенті по мирних зібраннях можуть “безглуздість” узаконити, і дати сотні можливостей впливати владі на мирні зібрання. Пункт про завчасне повідомлення про акцію за 48 годин , це пряме порушення прав. Виходить так, якщо я вирішу вийти на протест завтра то я цього в законній площині зробити не зможу. Це абсурд, тим більше якщо ми говоримо про Україну яка в стані війни.

Схожий проект закону, колсь уже хотіли прийняти “регіонали”, перед Революцією Гідності, зараз хочуть ухвалити депутати котрі саме завдяки Євромайдану прийшли до влади. Як ми всі добре пам’ятаємо українці уже виходили на мітинги коли три роки назад намагалися запровадити такий закон. Наразі, громадські активісти проводять прес-конференції та обговорює так званий спецзакон,  з якого може розпочатися встановлення диктатури. Чи наважаться нардепи проголосувати за  закон №3587, та якою буде реакцію громадськості у разі прийняття закону покаже час.

Україна Новини Ця новина базується на даних з публічних джерел та систематизована редакторами сайту громадянської журналістики.