Хто з учасників громадських організацій не повинен подавати декларацію: пояснення НАЗК

Хто з учасників громадських організацій не повинен подавати декларацію: пояснення НАЗК

Сьогодні, 29 березня відбулося позачергове засідання Національного агентсва з питань запобігання корупції, на якому було затверджено роз’яснення електронних декларацій представниками громадськості.

За роз’ясненням НАЗК вимога подавати електронні декларації не стосується тих осіб, які працюють в об’єднаннях які здійснюють антикорупційну діяльність та безпосередньо не виконують свої функції у сфері протидії і запобігання корупції.

До таких категорій можуть потрапляти бухгалтери, постачальники канцелярського приладдя чи харчування, прибиральники, офіс-менеджери.

Про те вимога подавати електронні декларації стосується осіб, які отримують майно і кошти за безпосередню діяльність та реалізацію в Україні допоміжних проектів у сфері протидії та запобігання корупції.

Також у НАЗК наголошують, що суб’єктами декларування є громадські активісти у випадку фактичної боротьби з корупцією. У тому випадку, якщо така діяльність зазначена в статутних документах організації, про те така діяльність не здійснюється, то подавати декларації не потрібно.

Прикладами антикорупційної діяльності можуть бути:

– надання експертної допомоги в розробці проектів нормативно-правових актів, підготовці методичних рекомендацій тощо з питань запобігання і протидії корупції;
– безпосереднє здійснення, участь чи експертна підтримка проведення навчальних (просвітницьких) заходів з питань запобігання і протидії корупції;
– вжиття заходів щодо виявлення корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень з метою подальшого інформування спеціально уповноважених суб’єктів у сфері протидії корупції;
– збір статистичної інформації, підготовка аналітичних звітів про стан запобігання і протидії корупції;
– підготовка та надання відповідним органам державної влади ініціативних пропозицій щодо удосконалення процесу запобігання і протидії корупції тощо.

Нагадуємо, що 1 квітня закінчується термін подання електронних декларацій членами громадських організацій, які здійснюють боротьбу з корупцією, а це означає, що з початку наступного місяця до кримінальної відповідальності можуть бути притягнуті ті громадські активісти, які не подадуть декларації про доходи.

Правозахисники та активісти вимагали скасувати електронне декларування для активістів, про те на минулому тижні Верховна Рада не голосувала за законопроекти, які б це мали зробити.

Україна Новини Ця новина базується на даних з публічних джерел та систематизована редакторами сайту громадянської журналістики.