Палац князів Любомирських відновлять у Рівному

Палац князів Любомирських відновлять у Рівному

Палац князів Любомирських, який було зруйновано в ході Другої Світової війни, хочуть відреставрувати Рівненські чиновники. Відповідний проект рішення уже підготував начальник міського управління культури та туризму Тарас Максименко.

Палац князів Любомирських, як говорять чиновники, завжди був окрасою міста. Ще в XX столітті він повноцінно функціонував, в ньому відбувалися бали та урочисті прийоми. Під час війни його зруйнували. Як говорять деякі експерти, реконструкція палацу неможлива, оскільки від нього не залишилося взагалі жодних слідів. Єдине, що достовірно можна встановити – це його місце розташування.

Наскільки реальний проект відновлення палацу – питання до експертів. Проте на презентації проекту відновлення історичної спадщини міста Рівного деякі історики уже називають проект даремною витратою грошей. Натомість місцевий історик Богдан Прищепа розділяє оптимізм ініціаторів проекту. За його словами, під час реставрації доведеться відштовхуватися від того, що буде знайдено. Адже, навіть якщо повна реконструкція не вдасться, все ж на місці палацу буде знайдено багато решток іще з часів Київської Руси.

Заступник мера Рівного з гуманітарних питань та міський депутат Галина Кульчинська заявляє, що проект потрібний і цілком реальний, хоча сама ж вказує на те, що ніхто досі не досліджував місце, де був збудований палац князів Любомирських.

В колі журналістів уже ведуться розмови про черговий популістичний проект “нових старих” політиків у міській владі Рівного.

Нагадаємо, палац князів Любомирських з усіма припалацовими територіями навколо займав майже півтора гектара в площі, до певного моменту комплекс будівель складався лише з дерев’яних споруд. Кам’яний палац було збудовано в XVII столітті, хоча найстаріші згадки про нього датовані XV століттям. За місцевими легендами та різними версіями, палац в Рівному було зруйновано німцями при відході з позицій під натиском червоних.

Деякі очевидці та історичні джерела приписують руйнування споруди комуністичній владі, яка після війни “зачищала” свідомість громадян СРСР від пережитків старої феодальної системи. У випадку відновлення палацу, його можна буде вважати однією із найстаріших будівель у місті, а враховуючи окремі елементи замку, він може стати одним із найстаріших архітектурних об’єктів у області.

Україна Новини Ця новина базується на даних з публічних джерел та систематизована редакторами сайту громадянської журналістики.