Як навчитися правильно відкладати гроші?

Як навчитися правильно відкладати гроші?

Збирати гроші виходить далеко не у всіх. Зараз мистецтво накопичення майже втрачено, адже кожен може взяти кредит і негайно купити необхідне, а не збирати роками потрібну суму. Ми, майже не роздумуючи, оформляємо кредити на побутову техніку, квартиру, машину, забуваючи про те, що віддавати гроші доведеться довго і з надлишком.

Переплата по кредиту становить не менше 40 відсотків – це ціна ще одного нездійсненого бажання. Прагнучи отримати бажане одразу, ми намагаємося не думати про неприємне, але незабаром звикаємо до новопридбаного, іноді зізнаємося собі, що можна було і обійтися … але віддавати гроші все одно треба.

Яким би нудним заняттям не здавалося накопичення, процес цей корисний. По-перше, економлячи, ми аналізуємо доцільність своїх витрат. По-друге, за покупку не доводиться переплачувати. По-третє, в процесі збирання необхідної суми, цілком можливо, відбудеться переоцінка цінностей, і ви вирішите витратити гроші на що-небудь інше. По-четверте, ніколи не завадять резервні гроші «на всякий випадок». Перерахування можна продовжити, але і наведених аргументів, здається, досить. Давайте разом спробуємо навчитися збирати гроші.

Напевно, майже кожен хоч раз в житті вже намагався зібрати вагому суму, але доходять до фінішу одиниці. Більшість впадає в крайнощі, прагнучи скоротити витрати до критичного мінімуму: хтось майже голодує, інші відмовляються купувати одяг, треті закриваються в чотирьох стінах, щоб не витрачатися на розваги. Але частіше люди просто не в змозі змінити звичний спосіб життя, і продовжують виживати від зарплати до зарплати.

Підійдемо до непростої справи накопичення з усією серйозністю, і для початку визначимося з мотивацією – а це половина справи. Отже, що ми зможемо собі дозволити, економлячи і стримуючи пориви завчасно витратити все накопичене непосильною працею.

Потрібна мета!

Власне житло. Достойна мета – не можна ж все життя орендувати квартиру, до того ж, це дуже дорого. Мати власну квартиру важливо і потрібно, правда збирати доведеться довго, але гра варта свічок.

Автомобіль. Це придбання обійдеться дешевше, а розповідати, навіщо потрібна машина нікому не потрібно. Це зручно і приємно – не залежати від громадського транспорту.

Освіта. Знання зайвими не бувають, тому що якісна освіта передбачає добре оплачувану роботу. Відвідуйте курси та семінари, вивчайте іноземні мови, закінчите ще один вуз – все це підвищить вашу цінність на ринку праці.

Поїздки. У світі багато чудових місць, які ви обов’язково повинні побачити. Подорожі по країнах і континентах коштують недешево, але задоволення від такого відпочинку незабутнє.

Бізнес. Інвестувати в справу, яке буде приносити прибуток, звичайно, розумно. Тільки в процесі накопичення коштів гарненько вивчіть сферу, в якій збираєтеся заробляти надалі.

Цілі можуть бути не такими грандіозними, але це не має значення – мрії повинні здійснюватися, особливо коли це в наших руках.

Практичні дії

Приступаючи до накопичення потрібної суми, потрібно розуміти, скільки ми реально заробляємо, куди витрачаємо і на чому можна заощадити. Давайте впорядкуємо домашню бухгалтерію.

гроші
Джерело: vkurse.ua

Особистий бухоблік

Для домашнього застосування підійде комп’ютерна програма на зразок «Домашньої бухгалтерії» або додатки «CoinKeeper» для Android. Передбачте розділи: продукти, харчування в закладах громадського харчування, телефон і інтернет, оплату комунальних послуг, обслуговування автомашини, засоби гігієни та інше. Записуючи витрати кожен день, ви зможете проаналізувати, на що ви витрачаєте гроші і де сховані резерви економії. Можливо, ви багато витрачаєте на ресторани або одяг, а ці витрати можуть бути значно урізані.

Наочна демонстрація витратних статей вносить ясність з особисту фінансову життя. Нарешті вам перестане здаватися, що вас пограбували – це ви самі шпурляєте гроші направо і наліво. На жаль, імпульсивні й емоційні споживчі радості з’їдають важкий шматок трудових доходів.

Правила мільйонерів, як примножити гроші

Залишайте вдома кредитну картку і викладіть з гаманця зайві гроші

Ми легко витрачаємо гроші, знаючи, що можемо скористатися кредитною карткою, а 500 гривень в гаманці дозволяють прикупити кілька непотрібних речей по 100-200 гривень. Якщо грошей з собою немає, ви, прийшовши додому, обдумаєте необхідність запланованої покупки, і, цілком можливо, відмовитеся від планів.

Не купуйте непотрібних речей

Складайте перелік всього, що збираєтеся купити в майбутньому місяці. Робіть це заздалегідь, щоб до настання часу «Ч» кілька разів прочитати список. Кожен раз ви, найімовірніше, будете викреслювати кілька пунктів, які намітили під впливом емоцій. Подивіться навколо і дайте відповідь чесно: багато речей, куплені в результаті раптово спалахнула інтересу, вам абсолютно не потрібні, деякими з них ви скористалися лише кілька разів. Розкаялися в марнотратстві – Вам вдається виручити солідну суму від продажу подібного мотлоху, але влаштовувати розпродажі клопітно і накладно.

Не перестарайтеся з економією

Не потрібно голодувати або купувати неякісні, але дешеві продукти. Бережіть здоров’я – хворіти дорого. Краще перегляньте свої плани покупки побутової техніки. Можливо, вам хочеться мати рідкокристалічний телевізор тисяч за 25. А, може бути, можна поки задовольнитися таким же телевізором, але що б/у, який коштує в два рази менше?

гроші
Джерело: pedpresa.ua

Не намагайтеся зображати багатство

Бажаючи підкреслити свій статус, деякі купують дорогий одяг останнього сезону. Якщо вам здається, що оточуючі зайняті виключно розглядом вашого гардеробу, ви помиляєтеся. Спокійно доношувати торішні речі, якщо вони в хорошому стані, і будьте впевнені, що всі люди зайняті, в основному своїм. Подбайте про те, щоб одяг вам йшов, була якісним і чистим, і ви завжди будете справляти гідне враження. Це саме можна сказати щодо покупки нових айфонів, планшетів і т.д. Ціна всіх новинок дуже завищена, а погнатися за всіма нововведеннями навряд чи вдасться.

Турбота про здоров’я

Заняття спортом дисциплінують і зміцнюють здоров’я. Режим економії зовсім не означає, що ви повинні закинути себе, продовжуйте регулярно відвідувати фітнес-зал або басейн, і взагалі, ведіть звичний спосіб життя, замість того, щоб викреслити кілька років, присвячених накопиченню грошей.

Визначте період економії

Без ілюзій розрахуйте, яку частину свого заробітку ви можете відкладати, і скільки часу піде на здійснення поставленої мети. Ви можете наблизити мрію, підшукавши додаткову роботу.

гроші
Джерело: ridna.ua

Покладіть гроші на банківський рахунок

Це дуже корисна порада: гроші не будуть під рукою, і ви не зможете їх витрачати за першим бажанням. До того ж, ви будете отримувати відсотки за вкладом, що наблизить вас до мети. Уважно вибирайте надійний банк, особливо якщо збираєтеся накопичити велику суму.

Оцініть свій робочий час

Купуючи річ, підраховуйте, скільки годин ви повинні на неї заробляти – при цьому ви самі відмовитесь від багатьох необдуманих витрат. Ви повинні зрозуміти, що вкладаєте в гроші власну працю, тоді вам буде легше їх заробляти і збирати. Порахуйте, скільки коштує кожна година вашої роботи, і вимірюйте ціну речей в цій «валюті».

Готуйте їжу вдома

Домашня їжа корисніше і дешевше тієї, яку нам пропонують кафе і ресторани. Якщо це можливо, беріть обіди на роботу в лотках. Втім, це залежить від ціни вашої робочої години та від наявності вільного часу на приготування домашньої їжі.

І наостанок ще один перевірений секрет. Кожен день беріть з собою з дому трохи грошей, але намагайтеся не витрачати їх до останньої гривні. Десяту частину залишайте кожен день, і в кінці місяця ви помітите, що ваш гаманець приємно округлився, а ви при цьому майже ні в чому собі не відмовляли. Ця порада застосуємо і до великих накопичень: щоб у вас завжди водилися гроші, витрачайте менше, ніж заробляєте.

Україна Новини Ця новина базується на даних з публічних джерел та систематизована редакторами сайту громадянської журналістики.