“Президенти” не для народу. Як політики замовляють за себе добре слівце

“Президенти” не для народу. Як політики замовляють за себе добре слівце

Про це свідчать дані щоденного моніторингу, проведеного Інститутом масової інформації (ІМІ), – повідомили в організації.

Зокрема, із загальної кількості публікацій з ознаками замовлення, 31% матеріалів було присвячено Юлії Тимошенко25% були на користь Сергія Тігіпка. На третьому місці за кількістю замовних матеріалів знаходиться лідер президентських перегонів Петро Порошенко, на долю якого припало 16% матеріалів з ознаками замовленняПетро Симоненко спромігся на 11% і 8% наджинсувала Наталія Королевська, яка зняла свою кандидатуру з президентських перегонів.

Головними тезами, які використовували політтехнологи Юлії Тимошенко в матеріалах з ознаками замовлення стали боротьба з корупцією та олігархами, а також нормалізація ситуації на Сході. Сергій Тігіпко переважно робив ставку на сильну армію та економіку, а також не забував наголошувати на необхідності децентралізації влади.

У матеріалах з ознаками замовлення від Петра Порошенка постійно підкреслюється той факт, що він є фаворитом президентських перегонів, та що він обов`язково переможе.

Лише два замовних матеріали у квітні в друкованих виданнях, що моніторились, стосувалися Михайла Добкіна.

Цікаво, що експерти ІМІ також виявили три матеріали з ознаками чорного піару проти Юлії Тимошенко.

У той же час, на інтернет-ресурсах ситуація кардинально інша. Головними замовниками джинси у чотирьох інтернет-виданнях, які моніторилися ІМІ у квітні, стали Михайло Добкін – 22%Петро Симоненко – 17%, та Віталій Кличко – 10%.

20140516165418

Головними меседжами в промоційних матеріалах Добкіна була підтримка російскої мови, та збільшення повноважень регіонів. У той же час, він виступав проти сепаратизму.

Натомість, Петро Симоненко, передвиборча програма якого схожа на передвиборчу програму Добкіна, піариться в основному на тиску на себе та КПУ, розповсюджує страшилки про «Правий Сектор», та звинувачує нову владу у «національній зраді».

Основними повідомленнями Кличка були боротьба з корупцією та позитив від об’єднання з Порошенком.

Також були виявлені матеріали на користь кандидатів, які наразі зняли свої кандидатури з виборчих перегонів — Наталії Королевської та Олега Царьова.

Довідка:

Інститут масової інформації проводить щоденний моніторинг передвиборчої джинси від кандидатів в Президенти у шести загальнонаціональних друкованих видань: «Комсомольская правда в Украине» (КП), «Сегодня», «Факты», «Корреспондент», «Український тиждень», «Газета по-українськи» (ГПУ), та тижневий моніторинг чотирьох інтернет-видань (УНІАН, Лига, Обозреватель, LB.ua).

Методологія моніторингу сайтів полягала в тому, що протягом одного тижня в місяць експерти ІМІ перечитували всі новини на чотирьох сайтах, які підлягали моніторингу. В рамках моніторингу друкованих видань, експерти ІМІ вичитували усі загальнонаціональні друковані видання щоденно. Детальніше з методологією моніторингу джинси можна ознайомитися за посиланням.

Детальний звіт з джинси президентських кандидатів доступний за посиланням. Або можна скачати

Інформація  з  4Влада

Україна Новини Ця новина базується на даних з публічних джерел та систематизована редакторами сайту громадянської журналістики.