Проблеми рівненських бійців в зоні АТО (ФОТО)

Проблеми рівненських бійців в зоні АТО (ФОТО)

В зоні АТО. Бійці АТО та волонтери нещодавно провели лекцію на військову тематику для студентів Національного університету водного господарства та природокористування. У конференц-залі навчального закладу  зібралося близько сотні патріотичної молоді, викладачі, волонтери групи “Допомога армії – Рівне” та військові.

ФОТО: Із соціальної мережі facebook Студенти вишу раді такій зустрічі, адже мають можливість з перших вуст почути про ситуацію на Сході та проблеми  військових. Голова Студентської ради НУВГП Ірина Сідлярук говорить, що молодь навчального закладу активно долучається до підтримки бійців АТО та організовує різні благодійні акції. «Нещодавно на фестивалі «Студентська весна» було зібрано 10 тисяч гривень на потреби військових. З них 1200 гривень ми вже сплатили за ремонт БТР» – додала студентка Ірина.

Ректор Національного університету водного господарства і природокористування Віктор Мошинський говорить, що викладачі та студенти активно долучаються до роботи волонтерських проектів задля підтримки бійців АТО. Також навчальний заклад намагається виховувати патріотичний військовий дух молоді. В цьому напрямку на базі університету  працюють спеціальні волонтерські робочі групи.

ФОТО: Із соціальної мережі facebook На заході також був присутній голова Рівненської обласної спілки ветеранів та учасників АТО Федір Капустинський. Він відмічає потужну підтримку волонтерів, адже сьогодні їхня моральна і матеріальна допомога – надійна опора армії. «Подібні заходи дуже важливі для студентів навчальних закладів, адже саме завдяки таким лекціям формується патріотизм та військовий дух молоді» – додав військовий Федір Капустинський.

На заході бійці АТО поділилися з аудиторією своїми враженнями від виконання найважливіших стратегічних операцій, зокрема розповіли про взяття кургану Савур-могила, що розташований на потрійному стику кордонів Луганської і Донецької областей та Російської Федерації. Волонтер групи ДАР Вікторія Шинкаренко відмічає, що у взятті кургану Савур-могила потрібно завдячувати не лише військовим, але й рівнянам. Під час проведення благодійних акцій у Рівному вдалося зібрати чималу суму коштів для придбання необхідних на той час тепловізорів (оптико-електронних приладів для візуалізації температурних полів та вимірювання температури).

Демобілізовані бійці також розповіли про труднощі, з якими стикаються, повернувшись додому. Часто виникають проблеми, пов’язані з процедурою отримання статусу учасника бойових дій та АТО, затримкою коштів, не виділенням обіцяних земельних ділянок та інші питання.

ФОТО: Із соціальної мережі facebook Так, студенти Навчально-наукового інституту права допомагатимуть оформляти демобілізованим військовим юридичні документи, надаватимуть консультації. Окрім того, студенти університету продовжать брати активну участь у благодійних акціях, ярмарках і марафонах.

Довідка: 28 липня 2014 року Савур-могила була взята українськими військами. Проте, внаслідок серпневого наступу російських військ знову перейшла під контроль ДНР.

Автор: Юлія Корецька

Україна Новини Ця новина базується на даних з публічних джерел та систематизована редакторами сайту громадянської журналістики.