Скільки чекати обіцяного, або Рейтинг очікувань від мерів Західної України

Скільки чекати обіцяного, або Рейтинг очікувань від мерів Західної України

Слово і Діло в онлайні рахує Рейтинг відповідальності політиків в Україні. Ми порахували, скільки від мерів в середньому треба чекати обіцяного.

Пропонуємо Вашій увазі Рейтинг очікувань від мерів Західної України – згідно зі статистикою від Слово і Діло. До уваги ми взяли сім обласних центрів, роботу яких постійно аналізуємо – Львів, Ужгород, Тернопіль, Чернівці, Луцьк, Рівне та Івано-Франківськ, і, відповідно, розглянули обіцянки міських голів цих міст.

Як відомо Сайту громадської журналістики Колона, рейтинг відповідальності Слово і Діло показує, яку кількість обіцянок на свої посаді виконав політи. Для того, щоб скласти уявлення про відповідальність будь-якого посадовця, достатньо порахувати, яку кількість обіцянок він дав, скільки з них уже виконав, а також скільки своїх обіцянок ще зможе, або вже не зможе виконати. В Слово і Діло ці числа ґрунтуються на публічних обіцянках, виконання яких можна перевірити в певній мірі через вказаний термін.

рейтинг очікувань від мерів

До прикладу, якщо міський голова Вашого міста пообіцяв впродовж каденції виділити землю під притулок для тварин, скажімо, 0,2 гектара, але посеред каденції в ході виборів до Парламенту став народним депутатом Верховної Ради, а землі під притулок ніхто досі не виділив, то обіцянку слід вважати невиконаною.

Оцінювати західно-українських мерів можна за кількома критеріями – загальна кількість обіцянок, кількість виконаних чи невиконаних тощо. Ми побудуємо рейтинг очікувань від мерів по-своєму – вирахуємо, скільки часу у кожного з міських голів займає виконання однієї обіцянки і, відповідно, скільки обіцянок міський голова може виконати за рік. Почнемо з найповільніших. Будемо вважати, що за виконання обіцянок мери беруться відразу після виборів, а працюють над ними навіть у вихідні. Закінчимо ж контрольним терміном – суботою, 30 квітня, в акурат перед Великодніми святами.

Отже:

№7 – Богдан Андріїв, міський голова Ужгорода, обраний 15 листопада 2015 року. Встиг публічно зробити 21 обіцянку, виконав лише 1. Загалом, новачок на посаді мера – пробув на ній тільки 136 днів. З результативністю в 5% виконаних обіцянок займає останню сходинку як найповільніший із міських голів.

Очікування: 1/136*365 ~ 2,7 обіцянки на рік.

№6 – Руслан Марцінків, міський голова Івано-Франківська. Теж новачок з тим же терміном повноважень, що і його попередній колега – 136 днів, проте встиг наобіцяти вдвічі більше – взяв на себе 42 публічних зобов’язання, виконавши із них 3, тобто близько 7%.

Очікування: 3/136*365 ~ 8,05 обіцянки на рік.

Читайте також: У скільки разів зросли доходи голови облради Корнійчука? ІНФОГРАФІКА

№5 – Володимир Хомко, міський голова Рівного, вперше обраний аж 30 листопада 2008 року. Як очільник міста тричі обирався на посаду, але дав усього 151 обіцянку. Термін його служіння місту – 2677 днів. Непогано, правда ж? Але виконаних обіцянок – лише 73, тобто 48%.
Очікування: 73/2677*365 ~ 9,95 обіцянки на рік.

№4 – Олексій Каспрук, міський голова Чернівців, обраний 28 травня 2014 року. 48 обіцянок, 21 з них – виконана (44%) – і це за 672 дні при владі. Хоча за відсотками реалізації відстав від Рівненського колеги, проте виконує обіцянки швидше.
Очікування: 21/672*365 ~ 11,41 обіцянки на рік.

Читайте також: Андрій Садовий оприлюднив свою декларацію

№3 – Андрій Садовий, міський голова Львова. Старожил – з 25 квітня 2006 року і до сьогодні – 308 обіцянок (за 3627 днів). Для 3-разового міського голови в місті із майже мільйонним населенням, здавалося б, малувато. Проте не всі його ранні обіцянки вдалося зафіксувати, та й спочатку треба впоратися з тими, які є, а він виклався на 121 реалізовану обіцянку. До речі, рекордсмен по кількості обіцянок, які знаходяться в процесі.
Очікування: 121/3627*365 ~ 12,18 обіцянки на рік.

№2 – Сергій Надал, міський голова Тернополя, двічі поспіль мер, вперше – 31 жовтня 2010 року. Відзначився 259 обіцянками. Має за плечима досвід – як виконання, так і невиконання обіцянок. Рекордсмен по відсотку виконаних обіцянок – 153 або 59%. Термін – 1977 днів.
Очікування: 153/1977*365 ~ 28,25 обіцянки на рік.

Читайте також: Мер Тернополя спільно із заступниками займається рейдерством

Микола Романюк, міський голова Луцька. Давати аж 354 обіцянки його ніхто не змушував, але роль політика, який, до того ж, вдруге поспіль став мером у 2015 році, зобов’язує щось пропонувати виборцям. Доволі висока продуктивність – Романюк давав лучанам, у середньому, одну обіцянку щотижня. Рекордсмен за кількістю даних обіцянок, а також – виконаних (166). За ним також два антирекорди – найбільші кількість (144) та відсоток (40%) провалених обіцянок.
Очікування: 166/1977*365 ~ 30,65 обіцянки на рік.

рейтинг очікувань від мерів Західної України

В чому суть цього скромного дослідження? Знаєте, кажуть, що обіцяного три роки ждуть. Але якщо правильно обирати мера, то чекати – не обов’язково. А головне – таки дочекатися і домогтися виконання всіх без виключення обіцянок. Адже політиків ніхто за язика не тягне, правда ж?

В матеріалі можливі неточності – автори будуть вдячні за підказки щодо них – ред.

Україна Новини Ця новина базується на даних з публічних джерел та систематизована редакторами сайту громадянської журналістики.