Рівненська обласна служба зайнятості працевлаштовує демобілізованих бійців АТО

Рівненська обласна служба зайнятості працевлаштовує демобілізованих бійців АТО

Однією із важливих проблем демобілізованих військовослужбовців є проблема працевлаштування. З початку року служба зайнятості працевлаштовує демобілізованих бійців АТО – до служби звернувся 231 демобілізований боєць, який був призваний на військову службу під час мобілізації на особливий період.

Служба зайнятості працевлаштовує демобілізованих бійців АТО, з яких мали статус безробітного 220 осіб, отримували допомогу по безробіттю 208 осіб, працевлаштовані 14 осіб, 20 осіб проходили профнавчання.

З числа демобілізованих, які брали участь в антитерористичній операції, до служби зайнятості звернулася 171 особа. Мали статус безробітного – 163 особи, отримували допомогу по безробіттю 155 осіб, 8 осіб працевлаштовано, 16 – проходили профнавчання.

Станом на 1 червня 2015 року продовжували отримувати послуги служби зайнятості 215 осіб, з них 162 особи, які брали участь в антитерористичній операції. Мали статус безробітного 206 осіб, з них 156 осіб, які брали участь в антитерористичній операції.

Протягом січня-травня 2015 року у Рівненському центрі професійно-технічної освіти державної служби зайнятості проходили навчання 15 безробітних демобілізованих військовослужбовців, які брали участь в АТО. Із них 5 осіб перебувають на обліку у Гощанському РЦЗ, по 1 особі – у Рівненському МЦЗ, у Березнівському та Дубровицькому РЦЗ, 3 особи – у Костопільському РЦЗ та 4 особи – у Здолбунівському РЦЗ.

На офіційному сайті Рівненського обласного центру зайнятості пишуть, що громадяни, які закінчили проходження військової служби, мають право звернутися до центру зайнятості та отримати статус безробітного. При цьому рішення про призначення виплати допомоги по безробіттю та визначення її розміру буде прийматися з урахуванням періоду служби та розміру грошового забезпечення відповідно до чинного законодавства.

Основні документи, які необхідно мати при собі:

– паспорт або інший документ, що посвідчує особу;
– облікова картка платника податків (ідентифікаційний код) (за наявності);
– трудова книжка (за наявності);
– диплом або інший документ про освіту;
– військовий квиток;
– витяг з наказу про звільнення з військової служби.

Також, якщо демобілізований військовослужбовець отримає статус безробітного йому допоможуть:

– взяти участь в оплачуваних громадських роботах та інших роботах тимчасового характеру;
– у професійній підготовці, перепідготовці або підвищенні кваліфікації;
– у започаткуванні власної справи з наданням одноразово допомоги по безробіттю для організації підприємницької діяльності.

Якщо хтось планує започаткувати власну справу його направлять на курси цільового призначення «Підприємець-початківець» (тривалість навчання – 0,5 міс.), під час яких з допомогою фахівців можна розробити свій бізнес-план.

служба зайнятості працевлаштовує демобілізованих бійців АТО

У центрах зайнятості Рівненської області демобілізованим бійцям також можуть запропонувати професійне навчання, перенавчання, підвищення кваліфікації на базі навчальних закладів різних рівнів акредитації.

В обласній службі зайнятості пропонують:

– професійну підготовку і перепідготовку за груповою та індивідуальною формами;
– професійне навчання за замовленнями роботодавців або для самозайнятості чи провадження підприємницької діяльності;
– підвищення кваліфікації;
– навчання на короткотермінових курсах цільового призначення з оволодіння новою технікою, технологіями, програмним забезпеченням тощо.

У короткі терміни на сучасній матеріально-технічній базі демобілізовані військові можуть опанувати:

– перспективну робітничу професію, яка затребувана на ринку праці;
– професію сфери надання послуг чи торгівлі;
– професію у сфері інформаційних технологій;
– професію для роботи на сільськогосподарських підприємствах, у фермерських господарствах.
Водії та трактористи можуть підвищити свою кваліфікацію.

Слухачами центру можуть бути громадяни, зараховані на навчання за направленнями міських, міськрайонних та районних центрів зайнятості, а також особи, направлені на навчання за кошти підприємств, організацій, установ або за власні кошти.

Випускники отримують свідоцтво державного зразка або посвідчення, що підтверджує підвищення кваліфікації за напрямом. Центр забезпечує проживання слухачів у гуртожитку готельного типу. Проживання для зареєстрованих безробітних – безкоштовне. Навчання відбувається у м. Рівне, навчальних відділеннях центру в смт Гоща, с. Олександрія Рівненського району, м. Сарни, м. Костопіль, смт Млинів.

За більш детальною інформацією звертайтеся за телефоном «гарячої лінії» Рівненського обласного центру зайнятості: (0362) 63-31-06, або заходьте на сайт обласного центру зайнятості: www.dcz.gov.ua/rov

Автор: Юлія КОРЕЦЬКА

Україна Новини Ця новина базується на даних з публічних джерел та систематизована редакторами сайту громадянської журналістики.