“Самі жеріть своє їдло”, або Бойкот російській продукції

“Самі жеріть своє їдло”, або Бойкот російській продукції

Не купуй російське! або Бойкот російській продукції! — всеукраїнська громадянська кампанія бойкоту російських товарів, що виникла як реакція на торговельну війну Російської Федерації з Україною і вторгнення російських військ на наші землі. 

Бойкот російській продукції
Логотип акції

Акція розпочалась 14 серпня 2013 року із закликів у соціальних мережах, які масово поширились в Інтернеті.

Організатором кампанії виступає рух “Відсіч”.

“Пропонуємо всім небайдужим долучися до бойкоту російських товарів в Україні. Їх можна знайти за країною-виробником на упаковці, а також за першими трьома цифрами штрих-кодів – це 460-469”, – повідомляє “Відсіч”.

Бойкот російській продукції
Код російських товарів розпочинається на 46 (0-9)

Заклики такого ж змісту поширюють користувачі Twitter і Facebook.

Активісти висловлюють своє обурення: “Такого ставлення до нас, як до людей другого сорту, не дозволяє собі жодна країна, окрім Росії. І це почалось не вчора і, як показує досвід, завтра не закінчиться. Як тільки зникає одна проблема – виникає інша. Обирай – змиритися з цим і жити з почуттям хлопа у пана чи проявити звичайну людську гідність й не дозволити себе принижувати. Кожен з нас може дати відповідь на спроби Росії поставити нас на коліна, для цього треба лише відмовитись від купівлі російських товарів”.

Бойкот російській продукції
Активістка руху “Відсіч”

Водночас, активісти наголошують, що при виборі товарів в магазині варто бути уважними, трапляється, що товари однакового виду виробляють і в Росії і в Україні. Через це треба дивитись не лише на штрих-код країни-виробника, а й звертати увагу не етикетку.

На підтримку акції був проведений флешмоб “Російське вбиває” або Бойкот російській продукції в одному із Київських супермаркетів: молодики падають в магазині, ніби збиті кулею з ніг, їх тіла є своєрідною перепоною  для доступу до прилавків з російськими товарами. Реакція людей неоднозначна: хто лякається, а хто здогадується, що це діло рук молодіжної організації “Відсіч”. За часів президентства Януковича учасники кампанії були відомі акціями проти політики проросійського міністра освіти Дмитра Табачника і законів, які обмежують права студентів.

Після перемоги Майдану організація проводить такі акції, як бойкот російській продукції в супермаркетах, на заправках, інших людних місцях. 16 квітня в рамках такої акції клоун з іграшковою зброєю “розстрілював” відвідувачів одного з київських “Макдональдсів”, закликаючи їх відмовитись від російського чаю і соусу.

Бойкот російській продукції
Люди імітують смерть від товарів російського виробництва

“Про наш заклик про бойкот російських товарів відразу написали понад сотня засобів масової інформації України, Росії, Білорусі, Казахстану, Вірменії, Естонії, Латвії, навіть… Ірану”, – повідомили на своїй сторінці у Facebook активісти. Вони визначили гасло своєї боротьби так: “Дамо відсіч зазіханням Росії на Україну!!!”

Інтернет-користувачі активно відгукнулися на підтримку вітчизняного виробника, створивши власні картинки пропагандистського змісту:

Бойкот російській продукціїДля мобільних телефонів, які працюють на системі Android, тепер доступний безкоштовний додаток “Бойкот окупантів”, який можна завантажити з Play-маркета:

ТСН провела опитування серед населення, щоб дізнатись, скільки людей долучилось до бойкоту всьому російському , і скільки не підтримує його:
Антиросійська акція уже досягла хороших результатів: імпорт російських товарів знизився на 20% ! – ЗМІ

Бойкот російській продукції
В інтерв’ю активістка руху “Відсіч” Катерина Чепура зазначила, що продаж російської продукції в Україні впав майже на 40%.

У свою чергу директор Google в Україні Дмитро Шоломко додав, що бойкот російських товарів сильніше відчувається в IT-сфері.

Представник ЄБА зазначила, що повністю відмовитися від російських товарів Україні не вдасться через відсутність альтернативи, зокрема, у сфері поставок палива.

Директор ТОВ “Консалтингова група А-95” Сергій Куюн заявив, що бойкотування українськими автолюбителями автозаправних станцій російських брендів “погоди не робить”. За оцінками експерта, навіть у випадку, якщо російські АЗС підуть з українського ринку, “ринок цього не відчує”.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Продавці російських товарів відчули наслідки бойкоту

Матеріали з сайтів: Facebook  , Wikipedia , Youtube , Радио” Свобода “ , Zaxid.net , BusinessUA , Insider , Пороги , ТСН , ЄБА , Тиждень.ua 

Бойкот російській продукції

Бойкот російській продукції

Бойкот російській продукції

Україна Новини Ця новина базується на даних з публічних джерел та систематизована редакторами сайту громадянської журналістики.