Секс під час вагітності, за та проти.

Секс під час вагітності, за та проти.

Вагітність – важливий етап в житті молодої сім’ї. Сексуальні стосунки в цей період значно змінюються, адже існує безліч невиправданих забобонів і дійсно важливих причин відмови від інтимної близькості. Варто пам’ятати, що секс при вагітності може бути і корисним, а відмова від нього без вагомої причини впливає не тільки на фізичне, а й на психологічне здоров’я.

Секс під час вагітності
Джерело: ua.teddyclub.org

Секс при вагітності: особливості та допустимі пози
Тільки після огляду акушера можна грамотно міркувати про допустимість інтимної близькості. Якщо все проходить, як годиться, то сексуальний контакт дозволить зміцнити взаємини пари на психологічному рівні, адже вагітність – складний період не тільки для жінки, але і для майбутнього батька. Ряд експертів приходить до думки, що секс при вагітності до 7 тижнів вкрай небажаний. Це пояснюється тим, що зародок ще досить слабкий, так як тільки прикріпився до стінки матки.
Контакт можна розцінювати, як втручання, що сприяє відторгненню. Але багато жінок на такому терміні просто не здогадуються про свій стан, якщо це заздалегідь не планувалося.
Після проходження цього періоду можна повернутися до звичної сексуальної діяльності, але з урахуванням специфічних пунктів:

1. Гормональний фон жінки може перебудуватися, тому необхідно враховувати всілякі наслідки:

  • Сухість піхви.
  • Зниження лібідо.
  • Чутливість грудей і ін.

2. У такий період зростає кровопостачання матки, що істотно збільшує ймовірність отримання оргазму. Також задоволення може тривати, так як швидкість відтоку крові знижується.

3. Зміна в схемі гормонів не дозволяють жінці відчути себе бажаною, все думки зводяться до материнства.
Секс при вагітності часто обмежують кращими позами, адже необхідно враховувати, що живіт не може бути піддано навантаженні. Кожна пара підбирає положення персонально, за принципом «зручно / не зручно». Важливо, щоб партнер розумів, що деякі пози можуть бути некомфортними не тільки через живота, а й з-за посиленої чутливості піхви жінки.

Найчастіше, секс при вагітності включає наступні пози:

  1. Жінка зверху. Такий варіант не зачіпає животик і дозволяє жінці самостійно вибирати глибину проникнення, але в деяких випадках це може виявитися не зручною позою.
  2. «Ложечки». В такому випадку животик знаходиться в зручному, нормальному положенні без здавлювання, а не суттєва глибина проникнення виключає травмування піхви і дискомфорт.
  3. Поза на колінах. Опора на руки і коліна оберігає живіт від непотрібного тиску.
  4. Лежачи на краю ліжка. У такому випадку чоловік здійснює контроль над глибиною проникнення, але живіт жінки повністю вільний.

На рахунок сексу в останні тижні вагітності існує багато розбіжностей між шанованими експертами в сфері акушерства і гінекології. Під час сексу в організмі жінки виробляється окситоцин, який може привести до передчасних сутичок. Звичайно, малюк на такому терміні цілком життєздатний, але лікарі рекомендують уникати близькості.
Виняток – кілька днів до планованих пологів. В такому випадку секс при вагітності сприяє полегшенню пологів, так як простагландини, що містяться в спермі, пом’якшують стінку матки, роблячи родовий процес менш болісним і більш швидким.

В яких випадках секс під час вагітності протипоказаний
Поставити заборону на сексуальну близькість під час вагітності може лікар, після вивчення анамнезу жінки і за результатами додаткових оглядів. Серед протипоказань частіше зустрічаються:

  • Можливий зрив вагітності (наприклад, в анамнезі була втрата дитини).
  • Передлежання або низьке розташування плаценти.
  • Очікування двійні (радять уникати сексуального контакту останні тижні).
  • Відходження пробки, яка захищає матку від інфекції.
  • Гипотонус шийки матки.
  • Проблеми з сечостатевої системою (інфекції).
  • Підтікання навколоплідної рідини.
  • Імовірність кровотечі.
  • Венеричні захворювання у чоловіка.
  • Скорочення шийки матки та ін.

Якщо у вагітної були в анамнезі передчасні пологи, то секс при вагітності на останніх місяцях взагалі протипоказаний. Якщо лікар дав дозвіл на інтимну близькість, то цим необхідно скористатися, адже під час сексу виробляється ендорфін (гормон щастя), який не тільки покращує емоційний стан матері, але і благотворно впливає на дитину.
Кожен статевий акт варто сприймати як тренування для м’язів матки, яка в майбутньому позбавить від проблем, пов’язаних зі слабкою родовою діяльністю.
Багато майбутні батьки припиняють заняття сексом, вважаючи, що нашкодять дитині. Такі забобони не мають доказів, адже малюк всередині утроби захищений навіть від проникнення бактерій, тому не варто відмовляти собі в задоволенні.

Україна Новини Ця новина базується на даних з публічних джерел та систематизована редакторами сайту громадянської журналістики.