ТОП-10 місць, куди поїхати в Україні на вихідні

ТОП-10 місць, куди поїхати в Україні на вихідні

Дізнайтеся, куди можна поїхати на вихідні в Україні. Відвідати місце, де Ілля Рєпін зробив ескізи до свого знаменитого полотну «Запорожці пишуть листа турецькому султану» або побачити дві піраміди Європи, які перебувають на Полтавщині. Відвідати улюблену церква Гоголя, яку розмальовував прототип Вакули з повісті письменника, посидіти під дубом, де бував Іван Мазепа чи побачити “маленьку Швейцарію” в центрі України. Побачити українську Венецію або єдине місце в Європі, де земля не піддалася впливу людини, перенестися в колиску Запорізької Січі, побувати в казковому тунелі любові або дізнатися, де б’ється серце України.

1. Заповідник “Качанівка”

Місце народження картини «Запорожці пишуть листа турецькому султану».

Побачити єдиний в Україні повністю зберігся палацово-парковий комплекс. Подивитися цікаву експозицію фотографій з життя графських часів.

Спочатку маєток належав придворному співаку – Кочановська. Потім його власником став фельдмаршал Румянцев-Задунайський. Однак найбільший внесок у розвиток палацово-паркового комплексу в ХIХ столітті внесли Тарновські. З тих часів збереглося багато чого.
У Качанівці часто гостював Микола Гоголь, однокурсник Василя Тарновського по Ніжинській гімназії, а в літо 1938 жив композитор Михайло Глінка. Приїжджали російські художники: Михайло Врубель, Ілля Рєпін, Лев Жемчужников. А в честь Тараса Шевченка, який у Качанівці читав вірші, малював і залицявся до дівчат, навіть посадили молодий дубок.
Відчуйте незабутню атмосферу місця, де Рєпін зробив ескізи до свого знаменитого полотну «Запорожці пишуть листа турецькому султану».
Зверніть увагу на те, що місць, де можна пообідати в Качанівці практично немає. Тому про перекусі в подорожі краще подбати заздалегідь.

Від Києва до Качанівки – 183 км.

Адреса: Чернігівська обл., Ічнянський район, с. Качанівка. (Тел. (04633) 24-115)

2. Полтавські піраміди

В Європі є всього три піраміди: одна розташована в Італії (Рим), а дві інші в Україні – на Полтавщині.
  • Першу піраміду будували 13 років на замовлення предводителя місцевого дворянства Олександра Белевича в с. Комендантівка.

Історія появи цієї піраміди оповита таємницею. Вапняний розчин для будівництва замішували на яєчних білках і крові щойно вбитої худобини. Белевич був офіцером російського флоту і ймовірно бував в Єгипті, а можливо спорудив її за прикладом пам’яток покійним морякам. Третій варіант – масонство. Всередині піраміди не було єгипетських ієрогліфів і рисунків, а зверху був кам’яний куля – відомий масонський символ, на якому стояв православний хрест. Піраміду назвали Софіївській церквою, в честь померлої і похованої в ній дружини офіцера Софії.

Піраміда складається з трьох рівнів. Нижній – 3 похоронних камери, з’єднаних підземними ходами, перший поверх – вівтар та іконостас, де і проходили богослужіння, а другий поверх служив дзвіницею. За різними даними в 1915 або 1916 році, поряд з дружиною, знайшов свій останній притулок і сам Белевич.

У 1922 р комуністи зруйнували церкву, викинули тіла дворян на вулицю, а пізніше використовували як сховище для хімікатів. Коли влада почала знімати дзвін, на захист вийшло все село і вона відступила. Тієї ж ночі по селу проїхав автомобіль НКВД. На другий день на оборону церкви ніхто не вийшов.

Зараз піраміду відреставрували і спорудили прибудову, відкриється церква.

  • Другу піраміду в 1898 році спорудив нащадок українського дворянського роду Ігнатій Закревський, зробивши її родинною усипальницею.

Стіни піраміди розташовані відносно сторін світу, а для її спорудження спеціально з Африки привозили обтесаний граніт. Біля південного входу стояла статуя Ісіди, приблизно II тис. До н. е, а всередині були давньоєгипетські фрески і цитати з Біблії на стінах. Це був склеп з чотирма нішами, де Гнат Платонович упокоїв останки батьків. Коли в 1906-му році він помер в Каїрі від серцевого нападу, його забальзамували і поховали в фамільної гробниці.

У 1917-му році більшовики знищили унікальні фрески і письмена, древню статую розбили, а останки Закревських викинули в канаву. Місцеві жителі таємно перепоховали їх на сільському кладовищі. Але апофеозом вандалізму стало облаштування в зруйнованому склепі складу молокозаводу – молоко, нібито, в похоронних камерах піраміди довго не псувалося.

У 80-х роках місцева влада вирішила, що піраміда не вписується до дивного архітектурний ансамбль клубу і кладовища і вирішили знести її бульдозером. Але розчин на яєчних жовтках не піддався і піраміда встояла.

Місця розташування пірамід:
1-а піраміда – Полтавська область, Кобеляцький район, с Комендантівка.
2-я піраміда – Полтавська область, Пирятинський район, с. Березова Рудка.

3. Музей в Переяславі-Хмельницькому

Місто нерозпещеного відвідувачами музею народної архітектури та побуту

Побувайте в музеї українського рушника, історії Православної церкви, музеї мирного освоєння космосу.
Всього в Переяславі-Хмельницькому 25 найрізноманітніших музеїв: історичний, археологічний, музей трипільської культури, музей В. Заболотного, кобзарського мистецтва, українського народного костюма та інші. Неодмінно відвідайте якщо не все, то більшість з них.

Беріть з собою їжу, на території музею можна купити тільки шоколадки.

Від Києва до Переяслава-Хмельницького – 85 км. 

4. Буцький каньйон

Мальовничий скандинавський фьорд посеред степу не властиві Україні.

Ви побачите залишки однієї з перших гідроелектростанцій країни 1929-го року. А також, біля галасливого водоспаду Вир, мальовничі руїни водяного млина XIX століття.

Це рай для альпіністів, скелі над річкою Гірський Тікич просто створені для скелелазіння. У 1972 році Буцький каньйон привласнили статус державної пам’ятки природи місцевого значення.

Від Києва до с. Буки – 180 кілометрів.
Адреса: с. Буки, Маньківський район, Черкаська область. З Києва треба їхати до Жашкова по трасі Київ – Одеса, після чого – ще близько 30 кілометрів до села Буки, через населені пункти Вороне і Червоний Кут.

5. Село Диканька

Гоголь, Кочубей, Мазепа … люди прікіпевшіх душею до цього села.

Відвідати оповиту легендами Диканьку, де минуле переплітається з сьогоденням, а вигадане з реальним. Посидіти під 800-літніми дубами під якими зустрічалися Мотря Кочубей та Іван Мазепа.Пройти крізь Тріумфальна арку 1820-го року і обов’язково загадати бажання. Вона була в’їздом до палацу Кучубея, який зруйнували селяни.

Побачити знамениту бузковий гай, яку посадив Кочубей для власної хворої доньки Анни. Коли цвів бузок, Анна ніби оживала і хвороба від неї йшла, але після відцвітання бузку її хвороба знову поверталася.

Пройтися по вуличках, де ходив сам Н.В. Гоголь. Відвідати Троїцьку церкву де він часто бував і яку, в повісті Гоголя «Ніч перед Різдвом», розписував Вакула. Кажуть, що прототип Вакули дійсно жив у цьому селі, він був художником і архітектором. Поспілкуйтеся з місцевими, вони точно розкажуть цікаву легенду.

Дорогою в Диканьку ви можете заглянути в село Гоголеве і дізнатися все про життя і творчість знаменитого письменника в музеї-садибі Гоголя. Відкрити для себе гончарне майстерність в його столиці – селі Опішня і провідати славну Полтаву.

Від Києва до селища Диканька Полтавської області – 353 км.

6. Місто Вилкове та 0 кілометр

Місто на воді і місце зустрічі річки з морем

Побувати на “0 кілометрі” – місці де відбувається зустріч двох водних сил – річки і моря і починається відлік річки Дунай. Загадати бажання і прогулятися по дикому безлюдному морському узбережжю. Побачити дунайські плавні і острівці-дачі місцевих жителів. Дізнатися історію старовірів або липован. Відвідати Дунайський біосферний заповідник

Від Києва до Вилково – 669 км.

До Вилкове з Києва можна дістатися прямим автобусом – Київ-Вилкове або доїхати до Одеси і там пересісти на прямий автобус.

7. Заповідник “Асканія-Нова”

Єдине місце в Європі, де типчако-ковиловий степ не переживала на собі вплив людини.

Відвідати одне з семи природних чудес України яке входить в сотню найвідоміших заповідних територій планети – біосферний заповідник «Асканія-Нова» імені Фрідріха Едуардовича Фальц-Фейна кінця XIX століття.

Ви зможете побачити диких тварин в природному місці існування: зебр, антилоп, бізонів, коней Пржевальського, оленів та інших представників фауни. Проїхати по степу на автобусі або на бричці від стада до стада. Всього на території заповідника живе 69 видів тварин і 73 види рослин, занесених до Червоної Книги України. «Асканія-Нова» – це єдине місце в Європі, де типчако-ковиловий степ не переживала на собі вплив людини.

За весь сезон заповідник приймає всього 8 тис. Відвідувачів для прогулянок на автобусі і 1,5 ситий. для прогулянок на бричці. Тому, плануючи відвідини, заздалегідь зарезервуйте місце в групі.

Ціни: Оглядова екскурсія по зоо- і дендропарку (2,5 ч) – 15/25 грн (діти / дорослі). Огляд загонів в степу на мікроавтобусі (2 ч) – 50 грн / чол. Поїздка в кінному екіпажі по степу (3 ч) – 150 грн, а по парку (2 ч) – 70 грн.
Кінна прогулянка можлива тільки в разі сухої погоди напередодні і в день екскурсії. Якщо забронюєте її, обов’язково візьміть із собою головний убір (за 3 години на степи можна і сонячний удар заробити), воду і хліб (всіх гостей Чапельського поду, на в’їзді, зустрічає дружна компанія осликов).

Каса працює з 8.00 до 17.00 без вихідних та перерв
Замовити екскурсію можна за телефоном: (05538) 6-12-86, моб. 099 6562344
Відвідання екскурсійних маршрутів з домашніми тваринами строго заборонено.

Від Києва до “Асканія-Нова” – 691 км.

Адреса: Херсонська область, Чаплинський район, смт. Асканія-Нова, вул. Фрунзе 13

8. Острів “Хортиця”

Запорізька січ, скіфи, язичники, природний заповідник, музеї ..

Відвідати колиска запорізького козацтва, одне з “Семи чудес України”, найбільший острів Дніпра – острів Хортицю.

Побачити кургани і кам’яні статуї скіфських часів в комплексі “Скіфський стан”, язичницьке святилище і залишки поселення Протолче. Дізнатися місце, де в 972 році в бою з печенігами загинув князь Святослав.

Відчути історичний дух козацтва і перенестися в далекий 1556 в історико-культурному комплексі “Запорізька Січ”. Ви потрапите в справжню Січ з її побутом, укріпленнями, правилами і спорудами.

Доторкнутися до надзвичайної природі острова. На 12 км в довжину і 2,5 км завширшки є свої степи, луки, дубові та хвойні ліси. Південна частина острова є природним заповідником, в східній і західній – безліч санаторіїв і баз відпочинку.

У центральній частині підійнятися на найвищу точку острова Хортиця і насолодитися, захоплюючим дух, видом на місто і Дніпро.
Побувати в Музеї історії запорізького козацтва і побачити стародавню зброю і предмети побуту, виявлені в ході розкопок на острові.

Детальна карта острова за посиланням.

Замовити екскурсію на Хортиці можна за тел .: (095) 914-77-06, (061) 224-36-91, (0612) 52-73-1

Острів Хортиця знаходиться в місті Запоріжжя. Потрібно доїхати до Запоріжжя поїздом або автобусом, на острів Хортицю регулярно ходить громадський транспорт – прямо з ж / д вокзалу сюди можна доїхати на маршрутках №55 та 56. З автовокзалу на Хортицю можна дістатися маршрутними таксі з тими ж номерами
Від Києва до Запоріжжя – 514 км.

9. Тунель кохання

Пройтися по знаменитому «Тунель кохання» і загадати в ньому своє заповітне бажання.

Це дивовижне місце приваблює закохані пари і романтиків з усієї України. Навіть якщо всі ваші бажання вже здійснилися або ви ще не зустріли свою другу половинку все одно приїжджайте в селище Клевань, щоб побачити химерне переплетення гілок дерев, які сформували тунель неймовірної краси.

Побачити в селищі Клевань руїни Клеванського замку 1475 і костел Благовіщення з дзвіницею 1630. Відвідати церква Різдва Христового 1777 року.

Від Києва до селища Клевань – 351 км.

Адреса: смт Клевань, вул. Залізнична, 4-б, Рівненська область.

Як доїхати: на автомобілі або від автовокзалу в місті Рівне сісти на будь-яке маршрутне таксі до Луцька. Вийти в селищі Клевань. Тунель знаходиться приблизно в 7 км на схід від центру селища.

10. Батьківщина Тараса Шевченка

Побачити будинок в якому народився Шевченко. Доторкнутися до Шевченківського дубу, в якому він ховав свої малюнки.

Музейний фонд налічує 7800 експонатів. Ви зможете дізнатися про всі етапи життя поета, побачити різні документи, чернетки і навіть фотографії Кобзаря. Під дахом музею також зібрана велика колекція його особистих речей. Ви можете і не побувати на Курилах або Канарах, але, якщо ви українець, то в Моринцях, Будищі, Шевченкове – сам Бог велів. Тут закопаний пуп нашого народу. Тут б’ється серце України.

Від Києва до Шевченкове – 187 км.

Адреса: Черкаська область, с. Шевченкове, с. Моринці, с. Будище, с. Вільшана (Вільшана). 

Україна Новини Ця новина базується на даних з публічних джерел та систематизована редакторами сайту громадянської журналістики.