Ужгородська міська рада відстає в часі від молодого покоління

Ужгородська міська рада відстає в часі від молодого покоління

Журналістами Сайту громадської журналістики був надісланий інформаційний запит до Ужгородської міської ради в рамках проекту “Відкритість народного мандата“. Редакція  попросила апарат міської ради надати декларації про доходи депутатів Ужгородської міської ради.

Ми просили надати запитувану інформацію у електронному вигляді, про те ми її не отримали. Формальна відповідь прийшла, в ній зазначається що запитуваної інформації не має в електронному вигляді, проте запитувач може її отримати особисто прийшовши за адресою: м.Ужгород, пл.Поштова 3, кабінет 209,301.

Сайт Kolona.net звернувся за коментарем до юристів Інституту медіа права. Ось як нам прокоментувала цю відповідь юрист Віта Володовська :

ФОТО: https://photo.ukrinform.ua/

Хочемо зазначити, що стаття 34 Конституції України передбачає право вільно збирати, зберігати, використовувати і поширювати інформацію усно, письмово або в інший спосіб – на свій вибір. Крім цього, відповідно до Закону «Про інформацію» ніхто не може обмежувати  права  особи  у  виборі  форм  і джерел  одержання інформації,  за винятком випадків,  передбачених законом.

Водночас, Закон України «Про доступ до публічної інформації», який регулює порядок надання інформації суб’єктами владних повноважень у відповідь на запити, надає свободу у виборі форми запиту інформації, але не містить обов’язку розпорядника створювати інформацію або переводити у цифрову форму наявні у паперовому вигляді документи.

За загальним правилом, інформація у відповідь на запит (особливо якщо йдеться про отримання копій документів) може надаватись у тій формі, в якій вона зберігається у розпорядника. Іноді, якщо розпорядник володіє достатніми ресурсами і зміна форми не потребує надмірних зусиль (невелика кількість документів), орган влади на власний розсуд може надати електронну відповідь, але обов’язкової вимоги немає.

У Вашій ситуації Ужгородська міська рада не порушила Закон «Про доступ до публічної інформації», адже хоча у скануванні документів було відмовлено, але орган влади надав Вам можливість отримати доступ до інформації шляхом особистого ознайомлення з документами. При цьому, Ви маєте право робити виписки з них, фотографувати, копіювати, сканувати їх, записувати на будь-які носії інформації тощо.

Громадський активіст і запитувач інформації Віталій Примак відреагував прокоментувавши цю відповідь у себе на сторінці у Фейсбук:

 – Ужгородська міська рада мене сьогодні повеселила. Я надіслав запит на публічну інформацію щодо декларації депутатів. 

 Відповідь мене вбила! Мені повідомили що інформації в електронному вигляді не існує, і якщо я хочу глянути на документи то можу особисто прийти і подивитись на них.

 Запити надіслав у кожне місто Західної України. В кожного міста є свої веселинки, Рівне по цьому запиту виглядає найдостойніше.

 Цікаво, мені їм зателефонувати сказати про те що вони забов’язані мені надати інформацію в електронному вигляді чи купити їм сканер?)

Cайту громадської журналістики окремо Віталій дав коментар щодо цього запиту:

– Після пояснень юриста нам зрозуміло що відповідь міської ради законна. Але я прихильник відкритості та прозорості. Ми живемо у медіа світі, і такі відповіді мене дивують. Я не здивуюсь, коли ці декларації фізично зникнуть через десять років, а якщо їх опублікувати в мережі інтернет то вони завжди будуть доступні.
Які Ваші кроки будуть наступні, поїдете в Ужгород із Рівного по декларації?

– Ні, я думаю що буде акція громадського тиску. Думаю, якщо ужгородська міська рада отримає сто запитів на цю ж інформацію, то вони відсканують документи або запитаємо рекомендованим листом інформацію.

Журналісти Kolona.net слідкують за цією справою, та будуть інформувати читачів про новини.

Читайте більше новин в проекті “Відкритість народного мандата

Україна Новини Ця новина базується на даних з публічних джерел та систематизована редакторами сайту громадянської журналістики.