Вуличні художники та популярність НЕБЕСНОЇ СОТНІ

Вуличні художники та популярність НЕБЕСНОЇ СОТНІ

За опитуванням журналістів сайту громадської журналістики , одним із головних захоплень сучасної молоді є графіті. Кількість яких в Україні зростає з кожним днем.

Графіті — це насамперед закодований текст, символіка якого відбиває визначені події культурного, політичного або громадського життя соціуму, членами якого є його виконавці. Саме контекст розкриває основний зміст того, про що говориться в конкретному графіті, підкреслюючи приналежність одиничного до загальної традиції. Так, винятково в контексті політичних подій кінця 1980-х — початку 1990-х років в Україні можна пояснити існування безлічі написів: “СРСР — так”, “СРСР — ні”, “Україна — уперед”, а також малюнків з перекресленою радянською символікою. Ці написи дозволяють простежити реакцію на ті або інші політичні події не тільки локального, але й світового масштабу (війна в Іраку, наприклад, одержала відображення на стінах міста; у 2003-2004 роках зафіксована значну кількість написів і малюнків, присвячених цій тематиці, — від тривіальних до складних малюнків і трафаретів, автори яких є як прихильниками, так і супротивниками війни.

Рівненська область Демидівський район село Хрінники

В 2011 році у Рівному відбувся перший «графіті-фест» під назвою «Сильне Рівне».Метою заходу є дати можливість молодим талантам розкритися. Участь у ньому взяли чотири молодих художники, які передавали своє бачення Рівного за допомогою графіті. Відбувся захід за підтримки Studio 21. А генеральним спонсором фесту виступило виробництво мінеральних добрив “УкрТехноФос” та партія “Сильна Україна”. На створення образу Рівного художникам знадобилося більше двох годин.

Особливого попиту набуло графіті під час Майдану. На стінах будинків люди зображували патріотичні малюнки.

images (39)

Багато графіті присвячено «Небесний сотні»

Україна Новини Ця новина базується на даних з публічних джерел та систематизована редакторами сайту громадянської журналістики.