Як на Західній Україні відсвяткували День молоді? (Інфографіка)

Як на Західній Україні відсвяткували День молоді? (Інфографіка)

Важко не помітити те, що є насправді. 26 червня в Україні святкували День молоді. Основна мета цього дня в календарі, як на мене це День коли можна порушувати питання щодо проблем молоді та молодіжної політики в цілому.

В ідеалі громадськість та влада мають в цей день підбивати підсумки, що вдалось за попередній рік та крокувати далі. Але всі Ми українці розуміємо про те, що у нас поки що не так. Ми постійно кожного року говоримо про ті ж самі проблеми, влада говорить кожного року про ті ж проблеми і на цьому все закінчується.

Щоб зрозуміти, що молодіжна політика України залишилась ще із часів радянських можна до прикладу проаналізувати день проведення святкувань у містах Західної України.

Наші журналісти надіслали запити про фінансування та плани заходів у Рівне, Тернопіль, Луцьк, Львів, Івано-Франківськ, Чернівці та Ужгород. Відразу зазначу, що відповіді від міських рад обласних центрів Ми отримали різні та й не від усіх. Нам не відповіли із Тернополя та Ужгорода.

Перед аналізом проведення Дня молоді у кожному місті, хочу підкреслити що деякі міста реалізовують молодіжну політику притаманну до Європейської, але деякі пасуть задніх і витрачають кошти заради хорошого фото-звіту на власному сайті.

Зображення (1)

Рівне

На День молоді у Рівному витратили близько 35 тисяч гривень. Це звісно не велика сума, але якби не одне але. Справа в тому, що із цих коштів 28 тисяч гривень було витрачено на оренду звукового та світлового обладнання. Близько 7 тисяч гривень  витрачено на піар та окремі заходи у місті Рівне.

Дуже суб’єктивно, але витрачати таку суму коштів на обладнання технічне недоцільно. Тут проблема менеджменту і підходів до реалізації святкування. Допустимо було б правильніше більше прорекламувати свято у центрі міста серед молоді та створити супер круте наповнення концерту на центральній площі Рівного. Концерт як мінімум із місцевими зірками.

Тоді не було б зауважень. Є витрати і є ефект, вкладенні кошти конвертувались в мега-подію про яку говорять і тегають у соціалках.

У скільки обійшовся «День Молоді» для Рівного?

Фото: ЧаРівне

Луцьк

У обласному центрі Волині на відзначення Дня молоді витратили трохи більше 30 тисяч гривень. Порівняно із містом Рівне, менше. Наразі Ми не знаємо на що були витрачені кошти, оскільки не отримали постатейних витрат.

Можемо тільки пофантазувати, що все було краще ніж у Рівному проаналізувавши програму.

Виступ гурту “ФлайzZzа” були  родзинкою свята у Луцьку після конкурсу краси “Перша леді Волині 2016”. До і після виступу гурту у фан-зоні транслювали матчі Євро 2016.

Основним заходом який об’єднав всі інші події був фестиваль “Молодь Фест”, який проводила Громадська організація “Volfest”. Це приклад того, як на адміністративну частину організації свята можна не витрачати кошти. Це правильний підхід, дати молоді шанс організувати свято самим.

Скільки витратили з бюджету Луцької міськради на “День молоді”?

Фото: ВолиньPost

Івано-Франківськ

У обласному центрі Прикарпаття міська влада виділила майже 40 тисяч гривень на проведення заходів до Дня молоді. Кошти витрачались на конкретні проекти, окрім одного пункту витрат який відноситься не тільки до молоді.

8 тисяч гривень були спрямованні на встановлення та обслуговування біотуалетів у місцях де відбувались масові заходи. Тут можна говорити про те, що міська влада лише дбає про “туалет” на свята, або неефективно використовує бюджетні кошти.

До прикладу у Рівному біотуалети міська влада фінансує поза бюджетом молодіжних програм:) Біотуалети в Рівному у людних місцях стоять на постійній основі.

Ціна свята: у скільки обійшовся “День Молоді” для Івано-Франківська

Фото: pravda.if.ua

Львів

У Львова до прикладу теж європейська практика проведення заходів. Громадська організація “Граніт” взяла на себе проведення Дня молоді. Кошти у сумі майже 20 тисяч гривень були спрямовані на проведення Урбан фестивалю.

Майже 20 тисяч виділила Львівська міськрада на проведення “Дня Молоді”

Чернівці

На Буковині був бюджетні святкування дня молоді. Влада витратила лише 2 тисячі гривень. Економія без ніякого пафосу.

Скільки з казни Чернівецької міськради виділили на проведення “Дня молоді”?

З вище описаного, можна спостерігати закономірність і багатовекторність відзначення Дня молоді у містах Західної України. Проаналізувавши один день, в який влада згадує про молодь можна ствердити що молодіжна політика в цілому в країні рівна, в кожному місті “по-своєму”. Це говорить про те, що у профільного міністерства не має стратегії молодіжної політики в країні. 

На молодь “забили”, і раз у рік згодують про те що не зробили для неї!

Далі буде…

Автор: Віталій Примак

Україна Новини Ця новина базується на даних з публічних джерел та систематизована редакторами сайту громадянської журналістики.