Як правильно облаштувати своє робоче місце?

Як правильно облаштувати своє робоче місце?

Від того, як влаштовано робоче місце, безпосередньо залежить продуктивність вашої праці. І це не пустопорожні вигадки ледарів, яким добре працювати заважає занадто твердий стілець або недостатньо широкий стіл. Дослідження психологів і нейробіологів доводять: на нашу ефективність впливає безліч факторів, починаючи від кольору стін і закінчуючи видом з вікна. Щоб якісно і в строк виконувати завдання, в повній мірі проявляти свій творчий початок і отримувати задоволення від процесу, необхідно правильно організувати своє робоче місце. Ось що в зв’язку з цим пропонують фахівці для тих, хто працює в офісі, і для тих, хто займається фрілансом.

Отже, якщо ваше робоче місце в офісі:

1. Облаштуйте робоче місце на свій смак

Згідно з останніми дослідженнями британських психологів, це дуже важливий момент. Продуктивність праці працівників, які отримали можливість обставити офіс на свій розсуд, підвищилася на цілих 32% в порівнянні з тими, кому було відмовлено в такому перевазі! При цьому зросла не тільки працездатність, але і лояльність по відношенню до керівництва, зміцнилося почуття команди. До речі, просунуті керівники компаній не тільки віддають облаштування робочих місць на відкуп співробітникам, а й спеціально виділяють для цього кошти.

Джерело: safe-door.kiev.ua

2. Вибирайте круглі меблі

Якщо вам пощастило працювати з толерантним до співробітників керівництвом, яке виділяє їм гроші для того, щоб вони по своєму смаку оформили робоче місце, то знайте: меблі із закругленими і вигнутими краями і поверхнями більш розташовує до трудових успіхів, ніж звичні столи, тумбочки і шафи з прямою і гострою кромкою. На думку психологів, заокруглені і вигнуті елементи меблів створюють особливий затишок і комфорт в приміщенні, а ще, виявляється, активізують ті відділи мозку, які відповідають за естетичне сприйняття, а значить, стимулюють креативність. Від гострих же кутів ми часто отримуємо синці.

До речі, цікаве зауваження: якщо посадити співробітників за круглий стіл, вони набагато швидше відчують себе однією командою з загальними цілями, порозуміються і приймуть правильне рішення. Тоді як, сидячи за прямокутним столом, гостріше відчують відособленість і схильність до індивідуалізму.

3. Використовуйте психологічний ефект кольору, освітлення і простору

Високі стелі викликають почуття свободи і активізують абстрактне мислення, що дозволяє схоплювати зв’язок між ідеями і явищами. Ось чому аналітикам краще «селитися» в переобладнаних приміщеннях колишніх цехів: простір думки їм забезпечений! Колір стін і стелі також безпосередньо пов’язаний з високою працездатністю. Наприклад, зелена і блакитна фарба прискорює народження ідей, прийняття рішень, червона – дозволяє сконцентруватися на деталях. У блакитному кабінеті легше зосередитися, в жовтому – прояснюються думки, в сірому і бежевому панує спокійна робоча обстановка. Освітлення по-своєму впливає на продуктивність: яскравий загальне світло загострює аналітичне та оцінне мислення. Локальне освітлення, що створює нечіткість, розмитість обстановки, підсилює відчуття свободи і стимулює творче начало, тому створювати щось новеньке краще, включивши настільну лампу і вимкнувши верхнє світло.

Як підготувати себе до публічного виступу?

4. Розставте кімнатні рослини

Присутність рослин в офісі створює особливу атмосферу. За-перше, це естетично, по-друге, екологічно, адже квіти в горщиках і діжках покращують стан повітря в приміщеннях. Та й суто психологічний ефект від їх присутності значний: вже одним своїм виглядом вони знімають стрес, допомагають розслабитися після напруженої роботи і швидше відновитися. Втім, не обов’язково перетворювати підвіконня в оранжерею – цілком достатньо двох-трьох горщиків, щоб кімната виглядала затишно і неформально.

І, до речі, якщо вже ми згадали про підвіконнях, – дуже важливо, який вид відкривається з вікна офісу. Якщо ви в будь-який момент можете повернутися до вікна і побачити прекрасний міський пейзаж, парк або набережну, вам пощастило. Одного погляду, кинутого на природу, досить, щоб відчути, як йде напруга і загострюється сприйняття. Але не всім щастить з розташуванням офісу, і якщо, раптом, ви спостерігаєте з вікна автостраду або глуху стіну протилежного будинку, зробіть ось що: повісьте на стіну або поставте на стіл кілька фотографій з гірськими і морськими пейзажами. Ще простіше – встановити відповідну заставку на моніторі.

5. Дотримуйтесь порядку

Звичайно, ми не закликаємо розташовувати предмети на робочому столі відповідно до суворої симетрії, а й завалювати поверхню столу і його ящики паперами, довідниками та канцелярським приладдям, а ще й особистими речами та їжею, не варто. І не тому, що це комусь здасться мало естетичним або викличе асоціацію з хаосом. Зрештою, якщо вам комфортно працювати в такій обстановці, то і на здоров’я! Але справа в тому, що в хаотичному нагромадженні предметів часом буває важко відшукати потрібний документ, новий стрижень для ручки або щоденник з цінними записами. Так що все-таки варто розібратися з вмістом столу. На думку психологів, це допомагає впорядкувати думки і направити їх в потрібне русло. Недарма ж кажуть: порядок на столі – порядок в голові. А зробити це в сучасних умовах простіше простого. Всілякі контейнери спеціально призначені для того, щоб в них зручно було зберігати все, що вам потрібно для роботи. Папери – в одному місці, книги – в іншому, скріпки, кнопки, клей, лінійки, ручки і стрижні – в іншому. Окремий ящик відведіть для фотографій, сувенірів і журналів. Те, що потрібно постійно, розмістіть на відстані витягнутої руки, все інше сховайте.

Якщо ваше робоче місце вдома:

Можливість виділити для себе окрему кімнату під кабінет – це чудово. По-перше, ви зможете замкнутися в ньому, і вас ніхто не буде відволікати від роботи. А по-друге, ви зможете облаштувати свій робочий простір так, щоб вам було комфортно і хотілося займатися справою, а не хилило на сон і не тягнуло до холодильника. Але якщо ви не маєте великий квартирою, і доводиться поєднувати спальню або вітальню з робочим кабінетом, то зверніть увагу на наступне.

1. Подумайте про освітлення

Яскраве світло не тільки проганяє залишки сну, але і активізує мозок і береже ваші очі. Тому робоче місце бажано розташувати ближче до вікна. Розведіть штори та гардини – ніщо не повинно заважати проникненню денного світла. Якщо ж такої можливості немає, повісьте над столом дзеркало – воно буде вловлювати і відбивати світло і зорово збільшувати приміщення. Навіть якщо ви розташувалися біля вікна, обов’язково купить хорошу настільну лампу. Якщо вам доведеться працювати допізна, правильне освітлення допоможе зберегти ясність думки і продуктивність.

робоче місце
Джерело: radiator.lviv.ua

2. Подбайте про відокремленість

Відчуття самотності може дати елементарна ширма. Якщо ви сидите обличчям до вікна, поставте її у себе за спиною – так ви не тільки відгородіться від усього світу, а й будете відчувати психологічний комфорт: коли у нас прикрита спина, ми відчуваємо себе в безпеці. Роль ширми може зіграти стелаж або невелика книжкова шафа – важливо тільки правильно розмістити ту чи іншу.

3. Купуйте правильний стіл і крісло

Ідеальна висота столу – 75 см, а довжина стільниці – від 90 см, ширина – від 50 см. З урахуванням цих параметрів і вирушайте в магазин. Крісло має бути зручне, найкраще ортопедичне, але не на коліщатках. Підійде і звичайний крісло з твердою спинкою і підлокітниками. Під поперек бажано підкласти невелику подушку. Якщо в столі немає ящиків, з додаткового обладнання вам знадобляться тумба, де можна скласти папки і тримати канцелярщину, а також навісні полки для словників, довідників та іншої спеціальної літератури.

4. Пам’ятайте про деталі

Вам, безумовно, знадобиться розетка, щоб підключити комп’ютер. Доведеться покликати електрика. Він же підкаже, як розмістити дроти, щоб не плутатися в них, якщо ви віддаєте перевагу ноутбуку стаціонарний комп’ютер.

робоче місце
Джерело6 coob.com.ua

5. Заведіть кімнатні квіти

У робочого місця чомусь прийнято ставити кактуси – напевно, тому що вони не вимагають особливих умов і догляду. У всякому разі ці рослини надають індивідуальність робочому куточку і знімають напругу.

Де б ви не працювали – в офісі або вдома – візьміть собі за правило: кожен раз, закінчивши справи, обов’язково приберіть робоче місце. Розкладіть по місцях все, чим ви користувалися, викинете непотрібне і протріть вологими серветками монітор, мишку і стільницю. Завтра, побачивши стіл в порядку, вам захочеться швидше сісти за нього і зайнятися справами.

Україна Новини Ця новина базується на даних з публічних джерел та систематизована редакторами сайту громадянської журналістики.