Як потрібно правильно реагувати на образи

Як потрібно правильно реагувати на образи

Іноді нам всім доводиться стикатися з грубістю і хамством. Але не всі знають, як правильно відповісти на образу.

Як наслідок, конфлікт затягується, відносини напружуються, депресивний настрій важким тягарем висить на серці. Як же позбутися від цього? Що допоможе ефективно впоратися з хамством необтесаного грубіяна?

Як потрібно правильно реагувати на образи
Джерело: www.worldmagik.ru

На жаль, немає однозначної відповіді. При виході з подібної ситуації потрібно враховувати кілька факторів. Перш за все зверніть увагу на особистість людини, яка образила вас. Адже для того, щоб ваша відповідь була дієвою потрібно знати, що може вплинути на нього.

Комусь достатньо простої констатації факту. Мовляв, що ви перейшли всі допустимі межі. Ну а іншим – потрібно чітко вказати на їх місце. Наприклад, на те, що ви вище за посадою або маєте відповідні зв’язки.

Кожному з нас необхідно навчитися вирішувати конфліктні ситуації. Гідна відповідь допоможе поставити вашого кривдника на місце. Додасть вам сил. Тоді, як мовчання і спроба спустити ситуацію «на гальмах» нічого, крім чергового стресу, не принесе.

Як навчитися казати «Ні!» і позбутися від синдрому “Матері Терези”

Виходячи з вище сказаного, потрібно відразу зазначити наступне. Кожна людина сама розпоряджається своїми емоціями. Ніхто не в силах вас образити, це тільки ви здатні відреагувати образою на зауваження або лайку. Але що заважає вам просто не помітити цього?

Або спробуйте подивитися на ситуацію з іншого боку. Перш, ніж засмучуватися через зауваження, подумайте, а наскільки справедливе воно. Бути може, вам дійсно потрібно змінити свою поведінку і тоді ви позбудетеся від критики.

Один співробітник постійно запізнювався (або приходив в останню хвилину) на роботу. Природно, що начальнику це не подобалося. І він часто висловлював своє невдоволення такою поведінкою підлеглого. Іноді ці висловлювання були зроблені в досить грубій формі. Співробітник довго не міг впоратися з образою.

Після подібного роду скандалу він цілий день ходив похмурим і пригніченим. Адже стрес, який був пов’язаний з постійними запізненнями, посилювався ще й зауваженнями з боку начальства. До слова, критика часто була не по справі. Адже увійшовши в офіс керівник міг чіплятися зовсім не по справі.

Як же вдалося впоратися з цією ситуацією? Напевно, ви вже знаєте відповідь. Так, недбайливий співробітник переглянув свій розпорядок дня і перестав спізнюватися. Відповідно зник привід для зауважень і причіпки припинилися. Таким чином війна між людьми закінчилася, так і не встигнувши початися.

Але як бути, якщо ви не робите нічого дратівної, але все одно стаєте об’єктом для образ? Як дати відсіч в такому випадку?

Перш за все постарайтеся обговорити ситуацію. Донесіть до людини думку про те, що його дії вам глибоко не приємні, так як вони зачіпають вас. Постарайтеся переговорити віч-на-віч. Нехай в ході бесіди він висловить вам всі свої претензії в обличчя. Знаючи про проблеми ви зможете їх вирішити. Бути може ви домовитеся до компромісного рішення. Або просто постараєтеся зменшити спільне перебування в одному приміщенні.

І не замовчуйте подібну проблему, тільки відверта розмова здатна допомогти вам вирішити її. Якщо ви бачите, що вас хочуть несправедливо образити, то постарайтеся залучити людину в діалог. Задавайте йому уточнюючі питання. Наприклад, що конкретно йому не сподобалося? Чому? З чого потрібно почати?

Такі питання змусять людину наводити аргументи, які повинні захистити його думку. А якщо вона помилкова, то і довести її буде не легко. Що, в свою чергу, допоможе вам швидко і невимушено звернути увагу на некоректність даного зауваження.

Завжди намагайтеся тримати себе в руках. Не дайте кривдникові вивести вас із себе. Маючи холодний розум, ви завжди будете на крок попереду грубіяна. Адже зможете адекватно оцінити ситуацію.

Також не варто вплутуватися в суперечку, якщо наведені вами аргументи не доходять до опонента. В такому випадку не потрібно витрачати свої нерви. Існує навіть таке прислів’я, що на хворих не ображаються.

Ви збережете своє обличчя і ділову репутацію, якщо у відповідь на грубість просто розвернетеся і підете. Повірте, така поведінка набагато розумніше, ніж з піною у рота доводити свою правоту. Чи не опускайтеся до рівня невігластва і хамства. Будьте впевнені, що життя з часом саме розсудить, хто правий, а хто винен.

Україна Новини Ця новина базується на даних з публічних джерел та систематизована редакторами сайту громадянської журналістики.