Новий антикризовий закон врятує Україну від фінансової кризи

Новий антикризовий закон врятує Україну від фінансової кризи


З 1 квітня 2014 року Верховною Радою України прийнято Закон  “Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні”, згідно з яким запроваджено оподаткування податком на додану вартість у розмірі 7% операцій з постачання лікарських засобів, дозволених для виробництва і застосування в Україні та внесених до Державного реєстру лікарських засобів (у тому числі аптечними закладами), а також з постачання виробів медичного призначення за переліком, затвердженим Кабінетом Міністрів України.

Закон  призначений для керівників суб’єктів господарювання, які займаються реалізацією, зберіганням і застосуванням лікарських засобів, в т. ч. на території Рівненської області.

Як він діє?

Розглянемо приклад: ціна виробника на лікарський засіб складає Х грн., до якої він додає 7% ставки ПДВ (це та сума податку, яку виробник додає до ціни товару). У момент, коли дистриб’ютор придбає лікарський засіб, у виробника виникає податкове зобов’язання (у сумі 7% ПДВ, закладених у ціну препарату).

428657_345038628874044_121819945_n
Олег Мусій – міністр охорони здоров’я

З цього вбачається, що нарахування ПДВ здійснюється протягом усього ланцюга постачання зазначених товарів“, – В. Чичерін, директор сервісної компанії “БаДМ”.

Дистриб’ютор при встановленні націнки бере за основу ціну виробника у розмірі Х (без урахування ПДВ), додає націнку у розмірі N.  До встановленої таким чином базової ціни дистриб’ютор додає 7% ПДВ. У момент реалізації лікарського засобу аптечному закладу, у дистриб’ютора також виникає податкове зобов’язання.

Аптечний заклад встановлює роздрібну націнку на лікарський засіб на основі базової ціни дистриб’ютора ( Х + N ). До ціни, яка сформувалася таким чином, він додає 7% ПДВ у момент реалізації товару.

Звертаємо Вашу увагу на те, що введення цього податку не вплине на рентабельність аптечного бізнесу, адже ПДВ сплачує кінцевий споживач! (Детальніше – тут ).

Олег Мусій, міністр охорони здоров’я, наголосив, що він не є прихильником цього кроку, і висловив свої прогнози щодо підвищення цін на ліки.

Фото з Facebook  Олега Мусія 

Україна Новини Ця новина базується на даних з публічних джерел та систематизована редакторами сайту громадянської журналістики.