Західну Україну дослідили на предмет спілкування українською

Західну Україну дослідили на предмет спілкування українською

Діаграму спілкування українською в обласних центрах України оприлюднив експерт Олексій Курінний.

Про спілкування українською та російською мовами у різних регіонах України експерт Центру прав людини в Києво-Могилянській академії оприлюднив на своїй сторінці у Facebook *.

Західна Україна традиційно спілкується і в побуті і за межами дому українською. Більшість україномовних також у Хмельницькій, Вінницькій, Житомирській та Черкаській областях.

Діаграма спілкування українською мовою в обласних центрах України - Олексій Курінний

Абсолютними рекордсменами у використанні української мови в 2015 році були Луцьк та Рівне – близько 97% містян спілкувалися державною мовою. Тепер пальма першості у Тернополян – 98%. Найбільше російською мовою в Західній Україні розмовляють на Закарпатті та Буковині – 72% та 70% відповідно україномовні, решта – російська та суржик.

На діаграмі, яку представив експерт, вказані дослідження 2015 та початку 2016 року. Порівнюючи результати досліджень за 2 роки, можна помітити, що на Волині, Рівненщині та у Львові стало менше виключно україномовних. Це зменшення корелюється із кількістю людей, які в 2016 році вважають себе двомовними.

Натомість Тернопільщина та Прикарпаття відчули незначний приріст україномовного населення – близько 2% та 5% відповідно. На Буковині ставлення до української мови покращало (за рахунок зменшення двомовності та переходу на українську іноземної діаспори) на 6% – число двомовних зменшилось на 7%, хоча російськомовних стало одним відсотком більше.

Закарпаття, зважаючи і на без того високий рівень домінування в побуті російської мови, показало негативну динаміку – в Ужгороді стало на 9% менше україномовного населення. По Україні – це другий показник після Житомира, де українською за рік почало розмовляти на 21% менше мешканців.

* – стаття зазнала корегування – ред.

Україна Новини Ця новина базується на даних з публічних джерел та систематизована редакторами сайту громадянської журналістики.